Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezpieczniej na pasach

Główne zdjęcie
Briefing prasowy przy przejściu dla pieszych

- Jesienią wcześniej robi się ciemno, są niesprzyjające warunki atmosferyczne i piesi stają się niewidoczni dla kierowców – mówi podinspektor Piotr Pietrzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podkreślając, że dzięki odblaskom piesi są bardziej widoczni i bardziej bezpieczni. Dobrym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa w mieście jest doświetlanie przejść dla pieszych. Tam gdzie przed rokiem, po serii tragicznych zdarzeń – tylko w październiku na przejściach dla pieszych zginęły trzy osoby - zamontowano dodatkowe oświetlenie, w tym roku nie odnotowano żadnych wypadków. Prezydent Łomży zapowiada, że w przyszłym roku chciałby na takie doświetlania przeznaczyć 100 tys. zł, co powinno wystarczyć na 7, może 8 przejść dla pieszych. Dobrze oświetlanych przejść będzie więcej, bo w ramach modernizacji miejskich ulicy, takie przejścia mają być standardem.

Zapowiedź prezydenta Mariusza Chrzanowskiego padła podczas wspólnej konferencji prasowej z kierownictwem Policji w Łomży zorganizowanej w okolicy przejścia dla pieszych przez Aleję Piłsudskiego na wysokości „hotelu pielęgniarek”. To jedno z 11 przejść doświetlonych w 2016 roku, gdy po serii tragicznych wypadków na przejściach władze miasta na ich doświetlenie przeznaczyły 150 tysięcy złotych. 
- Trzymamy prezydenta za słowo, że pieniądze zostaną przeznaczone w latach następnych – mówił nadkom. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży podkreślając, że doświetlenia przejść, ale także wzmożone działania policji sprawiły, że wypadków drogowych w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego spadła z 63 w ubiegłym roku do 37 po 9 miesiącach w tym roku. 
Komendant Sienkiewicz zachęcał wszystkich do włączenia się w działania na rzecz propagowania „bycia widocznym” na drogach, a szczególnie na ulicach Łomży i zapraszał na policyjną akcję społeczną pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Odbędzie się ona w najbliższy piątek 13. października o godzinie 16:00 na Skate Parku przy ul. Ks. Anny.
- Na terenie miasta nie ma obowiązku noszenia odblasków, ale one pomagają. Dzięki odblaskom stajemy się bardziej widoczni i bardziej bezpieczni – dodawał podinsp. Piotr Pietrzak.

Foto: Briefing prasowy przy przejściu dla pieszych
Foto: Prezydent Mariusz Chrzanowski, Komendant Miejski Policji nadkom Marek Sienkiewicz i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podinspektor Piotr Pietrzak
Foto:
Foto: Komendant Miejski Policji nadkom Marek Sienkiewicz i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podinspektor Piotr Pietrzak
Foto: Komendant Miejski Policji nadkom Marek Sienkiewicz wręcza odblaski
Foto: Komendant Miejski Policji nadkom Marek Sienkiewicz wręcza odblaski
cz
wt, 10 października 2017 11:12
Data ostatniej edycji: wt, 10 października 2017 12:04:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę