Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Potrzebna jest pełna modernizacja drogi do Śniadowa

Główne zdjęcie
Spotkanie w Śniadowie w sprawie modernizacji drogi do Łomży (Fot. UG Śniadowo)

Mieszkańcy gminy Śniadowo nie chcą łatania drogi do Łomży, a wykonania w pełnym zakresie jej planowanej od lat modernizacji. Taki wniosek płynie w wieczornego spotkania władz gminy i mieszkańców ze Stefanem Krajewskim członkiem zarządu województwa podlaskiego. Mieszkańców Śniadowa wspierali także lokalni politycy, w tym radni województwa, domagając od zarządu województwa równego traktowania wszystkich regionów i dróg.

Rafała Pstrągowski wójt Śniadowa w imieniu władz gminy przekazał na ręce Stefana Krajewskiego pismo do Marszałka Województwa o realizację pełnej planowanej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża - Śniadowo  (Fot. UG Śniadowo)
Rafała Pstrągowski wójt Śniadowa w imieniu władz gminy przekazał na ręce Stefana Krajewskiego pismo do Marszałka Województwa o realizację pełnej planowanej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża - Śniadowo (Fot. UG Śniadowo)
od lewej: Lech Szabłowski, Jacek Piorunek, Stefan Krajewski, Bernadeta Krynicka, Marek Olbryś  (Fot. UG Śniadowo)
od lewej: Lech Szabłowski, Jacek Piorunek, Stefan Krajewski, Bernadeta Krynicka, Marek Olbryś (Fot. UG Śniadowo)
Jarosław Kulesza przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego  (Fot. UG Śniadowo)
Jarosław Kulesza przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego (Fot. UG Śniadowo)
Mieszkańcy gminy Śniadowo uczestniczący w spotkaniu (Fot. UG Śniadowo)
Mieszkańcy gminy Śniadowo uczestniczący w spotkaniu (Fot. UG Śniadowo)

O ważności przebudowy drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża-Śniadowo świadczy fakt licznego uczestnictwa w późnym spotkaniu, które zaczęło się po godz. 21.00. Do Śniadowa przybyli poseł Bernadeta Krynicka, wiceprzewodniczący sejmiku Marek Olbryś i Jacek Piorunek, wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski, przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Jarosław Kulesza, a także radni gminy, sołtysi, i mieszkańcy. Wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski mówił, że z niepokojem przyjął informacje dotyczące dwóch przetargów, które odbyły się w 2017 roku. Pierwszy został unieważniony z powodu zbyt wysokich kosztów w stosunku do zaplanowanych na tę inwestycję, a w drugim ceny okazały się jeszcze wyższe. Samorządowców ze Śniadowa wystraszyły zapowiedzi, że władze województwa planują zrezygnować z przeprowadzenia pełnej modernizacji drogi, a wykonać nową obwodnice Konarzyc i dalej tylko remont jej nawierzchni. Przypomniał, że  na przełomie 2015/2016 roku zostały przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami gminy których wynikiem było opracowanie koncepcji całkowitej przebudowy tego odcinka wraz z urządzeniami inżynieryjnymi, zbudowaniem skrzyżowań tzw. lewoskrętów i prawoskrętów do miejscowości leżących na trasie drogi z ich doświetleniem oraz zbudowaniem ciągu pieszo-rowerowego z Łomży do Śniadowa. Rafał Pstrągowski apelował też do władz województwa, aby rozstrzygnąć przetarg i znaleźć dodatkowe środki na sfinansowanie tej inwestycji.
Wójta gremialnie poparli przybyli na spotkanie goście. Poseł Bernadeta Krynicka stwierdziła, że droga ze względu na jej stan wymaga natychmiastowej przebudowy. Radni Sejmiku Województwa, Marek Olbryś i Jacek Piorunek również poparli pilną przebudowę drogi wojewódzkiej nr 677. Olbryś podkreślił, że województwo może sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu, aby zrealizować tę drogę, a Piorunek zaapelował, aby równo potraktować omawianą drogę z pozostałymi planowanymi inwestycjami i jej nie dyskryminować.
Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, potwierdzał, że  pojawiła się koncepcja, aby wybudować obwodnicę Konarzyc, a pozostały odcinek do Śniadowa jedynie wyremontować. Mówił, że będzie duży problem ze znalezieniem brakujących środków na pełne wykonanie prac. Niemniej Krajewski podczas spotkania z mieszkańcami Śniadowa opowiedział się za powstaniem tej inwestycji w obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 po znalezieniu dodatkowego finansowania.
Uczestnicy spotkania namawiali marszałka, aby nie odwlekać decyzji o rozpoczęciu prac.

na podstawie relacji UG Śniadowo

cz
wt, 03 października 2017 10:22
Data ostatniej edycji: wt, 03 października 2017 10:30:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę