Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pieszy zaryzykuje jeszcze bardziej

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać ukończona pieszo-rowerowa przeplatanka przy Rondzie Witolda Lutosławskiego (obok ZUS)

„Proponuję panu urzędnikowi, aby przybył na miejsce i popatrzył na to z punktu widzenia pieszego, których i tak w Łomży się nie szanuje” – odpowiada czytelnik na wyjaśnienia miejskich urzędników, że pieszo-rowerowe przeplatanki jakie powstały wokół ronda przy ZUS „wynikają z konieczności wykonania łagodniejszych łuków poziomych dla rowerzystów”. - Pragnę podkreślić, że w tym rejonie Łomży żyje wiele osób starszych, które nie używają rowerów, ani samochodów i to one głównie są narażone na niebezpieczeństwo – pisze czytelnik obrazowo opisując, że pieszy, aby przejść na drugą stronę ronda będzie ryzykował pokonanie kilkunastu kolizyjnych pasów.

Fragment przeplatanki chodnika i ścieżki rowerowej obok ZUS-u - fot. czytelnik
Fragment przeplatanki chodnika i ścieżki rowerowej obok ZUS-u - fot. czytelnik

Przykład: idzie pieszy Szosą Zambrowską chodnikiem stroną północną w kierunku ARiMR:  zbliżając się do ronda Witolda Lutosławskiego uważa na rowerzystów, następnie na samochody – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, po czym znowu na rowerzystów, i po przejściu kilku metrów ponownie na rowerzystów, a dalej jeszcze raz na samochody - znowu dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, i jak mu się uda tu dotrzeć, to jeszcze raz na rowerzystów. Totalny bałagan! - podkreśla czytelni.

Opisuje, że prowadząc pojazd po miejskich ulicach widzi jak reagują piesi. Po kilku śmiertelnych potrąceniach z ubiegłego roku teraz boją się przechodzenia przez jezdnię na pasach, „a tu serwuje się im dodatkowych kilka barier”. - Można stwierdzić, że ci co zaprojektowali to cudo i ci co to cudo zatwierdzili, nie mieszkają w tym rejonie. Często jeżdżę na rowerze i spaceruję w tym rejonie bo jestem z Pociejewa, ale to co tutaj zostało zbudowane to absurd – dodaje pytając z jaką prędkością mają poruszać się w tym rejonie rowerzyści, skoro muszą mieć łagodniejsze łuki? 
Czytelnik zastanawia się też kto będzie miał pierwszeństwo na zbudowanych pieszo-rowerowych skrzyżowaniach - pieszy, czy rowerzysta? Znając życie rowerzysta – przypuszcza. 
- Ciekaw jestem co robi Rada Osiedla, ale chyba nawet nie wie co się dzieje  na Pociejewie – kończy czytelnik list do redakcji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę