Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Pędził trzy razy szybciej niż było dozwolone

142 km/h – to prędkość, z jaką jechał w obszarze zabudowanym kierowca BMW. 53 – letni Litwin jako „pirat drogowy” stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Do zatrzymania pędzącego w BMW Litwina doszło we wtorek  wieczorem w miejscowości Stare Guty na krajowej „61”w okolicy Szczuczyna. Jak podają policjanci to miejsce, które mieszkańcy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują jako to, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Wczoraj po godzinie 21.00 miernik prędkości policyjnego patrolu wskazał, że zbliżający się samochód jedzie z prędkością 142 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali BMW do kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 53–letni obywatel Litwy, który nie kwestionował faktu przekroczenia prędkości. Został ukarany mandatem karnym. Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o 92 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Policjanci z Grajewa podkreślają, że w tym roku to już 41 przypadek zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę