Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziś wyjątkowo ładnie

20 interwencji związanych w większości z silnym wiatrem i skutkami obfitych opadów deszczu podejmowali wczoraj strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W całym województwie było ich ponad 200. Większość zdarzeń dotyczyła konarów drzew powalonych na drogi, ale było także parę zgłoszeń dotyczących zalania pomieszczeń. Przez dobę w okolicach Łomży spało blisko 55 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, czyli tyle ile zwykle spada przez cały miesiąc.

Opady deszczu, które zaczęły się w niedziele przed wieczorem spowodowały szybki wzrost poziomów rzek w regionie. Narew w okolicach Łomży od niedzielnego wieczoru podniosła się o 15 cm. W Nowogrodzie przyrost jest jeszcze większy - wyniósł 20 cm. Główne rzeki regionu są w stanach średnich i tu nie ma zagrożeń podtopienia. To pojawiało się przy mniejszych rzeczkach i strumykach, które w wielu miejscach wystąpiły z koryt. Tak było m.in. z Łomżyczką, która przepływa przez południowo-zachodnie rewiry miasta.   

Deszcze powrócą
Dziś słonecznie i bez opadów, ale synoptycy nie maja wątpliwości, że deszczowe chmury powrócą nad region. Już nocą nastąpić ma wzrost zachmurzenia, a nad ranem na południu oraz w centrum regionu, miejscami opady deszczu. Także jutro ma być ponownie pochmurnie i okresami opady deszczu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę