Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Leje...

Około 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi spadło od wczorajszego wieczora do dziś do godziny 8. rano. Niestety dalej ma padać – w regionie obowiązuje ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu, a do tego dołączył jeszcze silny wiatr – zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem IMGW „pierwszego stopnia” - o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h.

Dziś temperatura maksymalna do 15°C, ale odczuwalna tylko w granicach 2 – 3°C. Zachmurzenie duże oraz opady deszczu, głównie przelotne, ale miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, czyli 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. 
- W związku z występującymi oraz nadal prognozowanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym na rzekach województwa prognozowane są wzrosty poziomu wody, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, punktowo alarmowych – ostrzegają hydrolodzy nadając drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.
To nie jedyne ostrzeżenia dla regionu. Synoptycy do godz. 19.00 prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu. Temu zagrożeniu nadani pierwszy stopień. 

W nocy ma się uspokoić. Tylko początkowo w centrum i na północy województwa miejscami zanikające, przelotne opady deszczu, a nad ranem, głównie w centrum oraz na południu województwa, silne zamglenia. Jutro ma być lepiej.  Zza chmur będzie widać słońce, temperatura do 18°C, a wiatr słaby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę