Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Od Zambrowa do Białegostoku już łatwiej

Główne zdjęcie
Prawa jezdnia drogi ekspresowej S-8 na odcinku Mężenin -Jeżewo.

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek po południu drogowcy wpuścili ruch samochodów na nową „prawą” jezdnię przyszłej ekspresówki od Mężenina do Jeżewa. To prawie 15-kilometrowy odcinek drogi, na którym póki co ruch odbywa się w obu kierunkach – po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Odcinek S-8 od Mężeniana do Jeżewa buduje włoska firma Astaldi. Początkowo zapowiadano, że droga zostanie wybudowana do lipca 2017 roku. Teraz mówi się, że ma być gotowa pod koniec grudnia. Oddanie dziś do użytku jednej z dwóch budowanych jezdni ekspresówki poprawi płynność ruchu, który dotychczas odbywał się po starej „ósemce”. Teraz kierowcy jadą już nową jezdnią, ale obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 60 km/h i zakaz wyprzedzania. Druga jezdnia tej ekspresówki ma być gotowa przed końcem roku. W listopadzie ma być oddany do użytku, budowany przez firmę Rubau, odcinek tej samej S-8 od długości 14,9 km od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. 
Wcześniej – w październiku – drogowcy zapowiadają otwarcie nowej obwodnicy Marek. 

Kolejne brakujące odcinki S-8 – od Wyszkowa do Ostrowi Mazowieckiej i od niej do granicy z województwem podlaskim - mają być ukończone latem przyszłego roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę