Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ruszają konkursy na dotacje dla firm

– Innowacyjność to konieczność. Jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy szukać innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność szczególnie cenna to taka, która jest eko – mówił Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego ogłaszając, w imieniu zarządu województwa, pierwszy konkurs dla przedsiębiorców z „nowego” RPO na dotacje w ekoinwestycje. Jednocześnie ruszył też konkurs z dotacjami na wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R w przedsiębiorstwach oraz rozwój działalności B+R. W pierwszym z konkursów do podziału jest 20 mln zł, w drugim 75 mln zł.

Dotacje będą wypłacane z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. 
O dotacje na ekoinwestycje - maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie to 5 mln zł – mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzących działalność na terenie województwa podlaskiego. Za innowacje ekologiczne (ekoinnowacje) uznawane są wszystkie formy innowacji, które zmierzają do zrównoważonego rozwoju czyli takiego, który pozwoli rozwijać się również przyszłym pokoleniom, m.in. poprzez ograniczenie oddziaływania na środowisko lub osiągnięcie większej skuteczności przy wykorzystania zasobów. Wnioski można składać przez miesiąc - do 29 września 2017 roku. 
W przypadku konkursu na wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R w przedsiębiorstwach o pieniądze ubiegać się mogą wszystkie firmy, konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja przemysłowo-naukowe także z udziałem organizacji pozarządowych i instytucji otoczenia biznesu. Tu wnioski można składać do 30 listopada 2017 r.

Więcej o konkursach na rpo.wrotapodlasia.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę