Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

100 tysięcy dla Sośna

100 tysięcy złotych ma otrzymać od Łomży poszkodowana nawałnicą gmina Sośno w województwie kujawko-pomorskim. Projekt zmian w budżecie miasta zaproponował radnym miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Formalna decyzja radnych o udzieleniu pomocy ma być podjęta podczas środowej sesji.

To była największa nawałnica w historii tej gminy.  Wichura, która wystąpiła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r., tylko na terenie gminy Sośno uszkodziła około 400 budynków mieszkalnych, 760 budynków gospodarczych wyrządziła oraz obiekty gminne. Poza budynkami ogromne zniszczenia wystąpiły w lasach, drogach, które uszkodziły korzenie powywracanych drzew, połamanych zostało wiele słupów energetycznych zarówno wysokiego, średniego jak i niskiego  napięcia. W rolnictwie, obok ogromnych strat w budynkach gospodarczych, nawałnica zniszczyła plony na polach, a część zebranego ziarna zamokła lub została zniszczona. Na szczęście nie było ofiar w ludziach. 
W ubiegłym tygodniu pomoc mieszkańcom tej gminy od mieszkańców Łomży zawieźli wolontariusze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” działającej przy parafii Krzyża Świętego. 
- Skala zniszczeń jest przeogromna, trudno ją wyrazić słowami czy zobrazować fotograficznie - relacjonowali. - Do tego dochodzi tragedia ludzi, którzy nie tylko, że stracili duży dorobek swojego życia, to jeszcze nie mogą wrócić do normalnej pracy i funkcjonowania z powodu uszkodzonych i zawalonych drzewami zabudowań. 
Pomoc finansową i rzeczową gminie Sośno oferują samorządy z całego kraju. Wczoraj 100 tysięcy złotych na ten cel przeznaczył sejmik województwa podlaskiego, który taką samą kwotą wsparł także gminę Brusy w powiecie chojnicki, woj. pomorskie. Jutro decyzję o przyznaniu Sośnu 100 tysięcy złotych pomocy podejmą radni miejscy Łomży. Pieniądze mają być przeznaczone na usunięcie zniszczeń w gminnej infrastrukturze. W nawałnicy uszkodzone zostały m.in. budynek szkoły, sala gimnastyczna i boisko szkolne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę