Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Ratownicy wrócili z Sośna

Ponad dobę trwała akcja ratowników Nadziei, którzy z Łomży zawieźli do Sośna dary zebrane przez mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Oprócz tego ratownicy zaangażowali się w prowadzenie akcji likwidującej skutki nawałnicy na terenie miejscowości i gminy Sośno. Pomagali w punkcie zbiórki i dystrybucji darów, przewozili sprzęty oraz ludzi, udzielali pierwszej pomocy, a nade wszystko pracowali fizycznie w gospodarstwach rolnych dotkniętych skutkami wichury.

Na ten dzień ratownicy medyczni Nadziei zamienili się w pilarzy i pracowników budowlanych. Porządkowaliśmy obejścia, dachy, usuwaliśmy drzewa, które przewróciły się na budynki, pola oraz zagrody rolników. 
Skala zniszczeń jest przeogromna, trudno ją wyrazić słowami czy zobrazować fotograficznie. Do tego dochodzi tragedia ludzi, którzy nie tylko, że stracili duży dorobek swojego życia, to jeszcze nie mogą wrócić do normalnej pracy i funkcjonowania z powodu uszkodzonych i zawalonych drzewami zabudowań. Obrazem tego może być ostatnie kilka kilometrów drogi do Sośna która jest dosłownie wyrąbana pośród przewróconych, wielkich pni drzew.
Na ogrom ludzkiego nieszczęścia nakłada się ogrom ludzkiej pomocy i życzliwości. Widać wyraźnie oddolne inicjatywy miejscowej ludności oraz mieszkańców całego kraju. Ta pomoc sąsiedzka czy bezpośrednia, jak choćby od przybywających na teren zniszczeń strażaków czy ratowników jest nieoceniona. Pozwala ona bez czekania na formalności udrażniać drogi, zabezpieczać budynki, usuwać zniszczenia i oczyszczać zagrody i pola z wszechobecnych pni drzew.
Jesteśmy wdzięczni społeczności Łomży, osobom fizycznym i firmom, za włączenie się w akcję pomocy dla Sośna. Szczególnie dziękujemy panu Mariuszowi Gwardiakowi za nieodpłatne udostępnienie busa na przewóz zebranych sprzętów i środków.

źródło: grupanadzieja.pl

210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę