Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowy dworzec w przyszłym roku?

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)

Przed końcem października ma być gotowa dokumentacja techniczna budowy nowego dworca autobusowego w Łomży. „Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne” ma zająć niewielką część obecnego dworca od strony ul. Dworcowej. Jego koncepcję przygotowała firma Atelier Zetta z Białegostoku. Władze miasta liczą, że nowy dworzec uda się zbudować w przyszłym roku za pieniądze ze sprzedaży obecnego dworca.

Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne powstanie na terenie o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych, choć sam budynek dworcowy ma mieć powierzchnię 315 m.kw. Będzie w nim poczekalnia, toalety, punkt obsługi klienta, pomieszczenia biurowe i administracyjne. Jak przekazuje ratusz budynek ten będzie usytuowany bezpośrednio przy zatokach stanowisk przystankowych i połączony z zadaszeniem peronów, a na jego zewnątrz znajdą się również miejsca do oczekiwania pasażerów. Sam dworzec to 6 zadaszonych podwójnych stanowisk przystankowych w komunikacji międzymiastowej oraz 4 stanowiska  obsługi pasażerów o zasięgu lokalnym. Stanowiska te zajmą obecny teren zielny pomiędzy dworcem a wiatą przy Hali Targowej i będą z nią połączone. Jeszcze dwa lata temu, na zlecenie obecny władz ratusza, pracownicy zieleni miejskiej zakładali tu mini park, a prezydent Mariusz Chrzanowski zapowiadał budowę pomnika poświęconego Zesłańcom Sybiru. Teraz tego już nie będzie.

Opracowana przez białostocką firmę koncepcja zakłada także budowę wzdłuż torów kolejowych parkingu na około 120 miejsc, - jak zaznacza ratusz - ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych i miejscami dla autobusów. Stanowić on będzie zaplecze parkingowe nie tylko samego dworca, ale również Hali Targowej oraz firm i sklepów działających w pobliżu.

Foto: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
Foto: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
Foto: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
Foto: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
Foto: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Łomży (fot. UM Łomża)
Foto: Tak w kwietniu 2015 roku władze miasta rysowały park, na którym teraz widzą perony dla autobusów (fot. UM Łomża)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę