Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Umowy na dofinansowanie remontów ulic

Główne zdjęcie
Członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński

- Dzisiejsze spotkanie obala dwa mity. Pierwszy, że marszałek województwa nie przyznaje dotacji dla Łomży, a drugi, że miasto nie pisze dobrych wniosków – mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. W ratuszu samorządowe władze miasta i województwa podlaskiego podpisały cztery umowy na dofinansowanie remontów ulic w Łomży z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Łączna pula przyznanego dofinansowania wynosi ponad 30 milionów złotych, a ulice: Glogera, Poligonowa, Nowogrodzka i Zawadzka mają być wyremontowane, zmodernizowane lub zbudowane do końca października przyszłego roku.

Podpisanie stosownych umów
Podpisanie stosownych umów
Wiceprezydent Łomzy Andrzej Garlicki
Wiceprezydent Łomzy Andrzej Garlicki

Decyzje o przyznaniu Łomży unijnego dofinansowania do remontu kolejnych ulic zarząd województwa podjął w połowie lipca. Zatwierdził wówczas wyniki konkursu na środki z RPO na poprawę dostępności transportowej dla ośrodków subregionalnych: Łomży, Suwałk i Bielska Podlaskiego. 
- Na działanie było przewidziane 80 milionów złotych, ale zarząd województwa podjął decyzję, aby zwiększyć pule środków do 90 milionów złotych i dzięki temu wszystkie wnoszone przez Łomżę inwestycje zostaną sfinansowane – mówił marszałek województwa Jerzy Leszczyński, który w środę  wspólnie z członkiem zarządu województwa Stefanem Krajewskim pospisywał stosowne umowy z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim i wiceprezydentem Andrzejem Garlickim. Marszałek zgodził się z prezydentem Chrzanowskim, że to „wielki dzień” dla Łomży. 
Chrzanowski mówił, że dzięki pozyskanym pieniądzom uda się wyremontować, zmodernizować lub zbudować „cztery niezwykle istotne drogi”. Ulica Glogera ma 280 metrów długości, łączy ul. Nowogrodzką z ul. Wojska Polskiego, i mieszkańcy na jej remont czekali do lat. Ulica Poligonowa – ok. 1 km długości – jest niezwykle ważna dla przedsiębiorców mających tam siedziby sowich firm. Ulica Nowogrodzka - 1,6 km – to miejski fragment drogi wojewódzkiej nr 645 wyprowadzający ruch z miasta w kierunku Nowogrodu, Myszyńca i dalej Olsztyna i Gdańska. W przypadku ulicy Zawadzkiej umowa dotyczy przyznania miastu 2,5 mln zł dofinansowana do już rozbudowanego fragmentu ulicy od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Przykoszarową oraz  12,5 mln zł na zbudowanie od zera kilometra dwujezdniowej ulicy od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężenina. 
Zgodnie z umowami przyznane dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji, które łącznie szacowane są na ponad 39 mln zł. Jak wyjaśniał wiceprezydent Andrzej Garlicki prace na tych ulicach powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i wszystkie mają być zakończone przed końcem października przyszłego roku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę