Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Z narkotykami w kieszeni

Dwóch młodych mężczyzn, u których znaleziono narkotyki, zatrzymali policjanci w Łomży. 21-latek, mieszkaniec gminy Jedwabne miał marihuanę, a 24-letni mieszkaniec gminy Nowogród amfetaminę.

Pierwszego z młodych mężczyzn zatrzymano w poniedziałek. To pasażer samochodu, który policjanci zatrzymali do kontroli na jednej z osiedlowych uliczek w Łomży. 
- W samochodzie były dwie osoby – kierowca i pasażer, i u tego drugiego policjanci znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu. Mężczyzna oświadczył, że przywiózł to sobie z wakacji z Niemiec – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. 
Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Badania potwierdziły, że tym suszem była marihuana – 7,8 grama. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania posiadania środków odurzających i jak przekazuje policja, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 
Drugi mężczyzna z narkotykami został zatrzymany tej nocy. Dwie torebki białego proszku policjanci znaleźli w kieszeniach spodni kierowcy zatrzymanego do kontroli VW Passata. Okazało się, że to amfetamina o wadze 2,05 grama. 24-letni mieszkaniec gminy Nowogród także ma usłyszeć zarzut posiadania środków odurzających. 

Zgodnie z artykułem 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii standardowo grozi za to do lat 3 pozbawienia wolności. Jeżeli zatrzymana osoba ma „znaczne ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych” kara jest surowsza od roku do lat 10, a w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę