piątek, 13 grudnia 2019 napisz DONOS@

Blok socjalny gotowy... do odbioru

Po niedzieli rozpoczną się procedury związane z odbiorem końcowym bloku przy ul. Kamiennej w Łomży. Ma 56 mieszkań, należy do miasta i jego zasiedlanie ma rozpocząć się w październiku. - Wybór lokatorów do zasiedlenia nie został jeszcze dokonany. Wiadomo jedynie, że zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina repatriantów – podaje Łukasz Czech z ratusza.

Blok socjalny przy ul. Kamiennej
Blok socjalny przy ul. Kamiennej
Blok socjalny przy ul. Kamiennej
Blok socjalny przy ul. Kamiennej

Budowa blok przy ul. Kamiennej rozpoczęła się na początku ubiegłego roku. Inwestycję na zlecenia miasta prowadziła firma PBI „Agbakar” z Łomży, która już zakończyła wszystkie prace i zgłosiła w ratuszu gotowość przekazania budynku. Zgodnie z wynikiem przetargu cena jaką miasto ma jej zapłacić za zbudowanie bloku to 6 milionów i 68 tysięcy złotych. Powstał blok z 56 mieszkań o powierzchni od 38 do 62 m2, przy czym cztery z nich mają być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
- Budynek socjalny przy ul. Kamiennej został już przez wykonawcę zgłoszony do odbioru. Prace komisji odbiorowej rozpoczną się 22 sierpnia br. - zapowiada Łukasz Czech z ratusza. - Zasiedlanie budynku planowane jest po zakończeniu prac odbiorowych i uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie, czyli nie wcześniej niż w październiku. Wybór lokatorów do zasiedlenia nie został jeszcze dokonany. 
Wiadomo jedynie, że zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina repatriantów, której dziadkowie i rodzice wbrew własnej woli zostali wywiezieni z Polski przez sowietów na stepy Kazachstanu. Na jej zagospodarowanie samorząd Łomży otrzyma dofinansowanie zewnętrzne. 

To blok komunalny, ale mieszkania w nim będą „socjalne”, dzięki czemu miasto mogło uzyskać dotację w wysokości 2 mln zł z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 
- Różnice między tymi dwoma rodzajami lokali – „mieszkalnymi” i „socjalnymi” - sprowadzają się do zasiedlenia, to jest formy zawarcia umowy najmu i okresu zameldowania – tłumaczy miejskim radnym przed dwoma laty Włodzimierz M. Stanisławski, kierownik referatu spraw lokalowych Urzędu Miejskiego w Łomży. - W komunalnym lokalu mieszkalnym jest to meldunek stały, podczas gdy w lokalu socjalnym obowiązuje zameldowanie czasowe, czyli z umową na zasiedlenie lokalu socjalnego na określony termin, na przykład, na dwa lata. Czynsze w lokalach socjalnych miasta są o połowę niższe, w porównaniu z rozliczeniami z lokatorami z „normalnych” mieszkań.

191129105325.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę