Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Blok socjalny gotowy... do odbioru

Główne zdjęcie
Blok socjalny przy ul. Kamiennej

Po niedzieli rozpoczną się procedury związane z odbiorem końcowym bloku przy ul. Kamiennej w Łomży. Ma 56 mieszkań, należy do miasta i jego zasiedlanie ma rozpocząć się w październiku. - Wybór lokatorów do zasiedlenia nie został jeszcze dokonany. Wiadomo jedynie, że zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina repatriantów – podaje Łukasz Czech z ratusza.

Blok socjalny przy ul. Kamiennej
Blok socjalny przy ul. Kamiennej

Budowa blok przy ul. Kamiennej rozpoczęła się na początku ubiegłego roku. Inwestycję na zlecenia miasta prowadziła firma PBI „Agbakar” z Łomży, która już zakończyła wszystkie prace i zgłosiła w ratuszu gotowość przekazania budynku. Zgodnie z wynikiem przetargu cena jaką miasto ma jej zapłacić za zbudowanie bloku to 6 milionów i 68 tysięcy złotych. Powstał blok z 56 mieszkań o powierzchni od 38 do 62 m2, przy czym cztery z nich mają być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
- Budynek socjalny przy ul. Kamiennej został już przez wykonawcę zgłoszony do odbioru. Prace komisji odbiorowej rozpoczną się 22 sierpnia br. - zapowiada Łukasz Czech z ratusza. - Zasiedlanie budynku planowane jest po zakończeniu prac odbiorowych i uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie, czyli nie wcześniej niż w październiku. Wybór lokatorów do zasiedlenia nie został jeszcze dokonany. 
Wiadomo jedynie, że zamieszka w nim pięcioosobowa rodzina repatriantów, której dziadkowie i rodzice wbrew własnej woli zostali wywiezieni z Polski przez sowietów na stepy Kazachstanu. Na jej zagospodarowanie samorząd Łomży otrzyma dofinansowanie zewnętrzne. 

To blok komunalny, ale mieszkania w nim będą „socjalne”, dzięki czemu miasto mogło uzyskać dotację w wysokości 2 mln zł z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 
- Różnice między tymi dwoma rodzajami lokali – „mieszkalnymi” i „socjalnymi” - sprowadzają się do zasiedlenia, to jest formy zawarcia umowy najmu i okresu zameldowania – tłumaczy miejskim radnym przed dwoma laty Włodzimierz M. Stanisławski, kierownik referatu spraw lokalowych Urzędu Miejskiego w Łomży. - W komunalnym lokalu mieszkalnym jest to meldunek stały, podczas gdy w lokalu socjalnym obowiązuje zameldowanie czasowe, czyli z umową na zasiedlenie lokalu socjalnego na określony termin, na przykład, na dwa lata. Czynsze w lokalach socjalnych miasta są o połowę niższe, w porównaniu z rozliczeniami z lokatorami z „normalnych” mieszkań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę