Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kapela Kurpiowska zagrała w ministerstwie kultury

Główne zdjęcie
Koncert Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża w MKiDN

W regionie jest dobrze znana, ale coraz częściej daje się poznać także daleko od Łomży. Kapela Kurpiowska Gminy Łomża w ubiegłym roku była jedną z atrakcji Nocy Muzeów w Warszawie, a na początku lipca tego roku koncertowała w Iwie na Białorusi. Dziś zagrała specjalny koncert w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wśród słuchaczy był m.in. wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

- Kapela Kurpiowska Gminy Łomża to nasza żywa wizytówka i swoisty „produkt reklamowy”, który podoba się wszędzie, gdzie tylko się pojawiamy – mówi wójt gminy Piotr Kłys. - Wicepremier o naszym dzisiejszym koncercie wcześniej nie wiedział, był zaskoczony, ale i bardzo uradowany, czemu dawał wyrazy w późniejszej rozmowie. W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego mieliśmy omówione spotkanie, a koncert Kapeli był promocją gminy, ale także niedzieli na świętego Rocha, na którą zapraszaliśmy do Nowogrodu. 
Fragment Koncertu Kapeli Kurpiowskiej ministerstwo opublikowało nawet na swoim profilu na Facebooku

Kapela Kurpiowska Gminy Łomża kiedyś funkcjonowała przy podlegającym pod starostwo powiatowe Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Jednym z jej muzyków jest Jerzy Sęk  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie co ułatwiło przejęcie kapeli przez gminę. Jako  Kapela Kurpiowska Gminy Łomża uświetnia swoją muzyką wszelkie przedsięwzięcia kulturalne tj. wiejskie festyny czy uroczystości gminne, ale też promuje gminę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę