Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Droższe śmieci w Nowogrodzie

Firma „Błysk” z Łomży będzie wywozić śmieci z gminy Nowogród od września do końca przyszłego roku. To kolejna gmina w powiecie łomżyńskim, która zmuszona była do poszukiwania nowego wykonawcy tych usług, po tym jak pod koniec czerwca, z dnia na dzień, umowę wypowiedziała im firma śmieciowa z Ostrołęki. Nowe ceny są znacznie wyższe, co przekłada się na konieczność podniesienia tzw. podatku śmieciowego płaconego przez mieszkańców. Jego nowe stawki przyjęli wczoraj radni gminy.

W przetargu na zbiórkę i wywóz śmieci z terenu gminy Nowogród wzięły udział dwie łomżyńskie firmy. Błysk za świadczenie tej usługi do końca przyszłego roku zażądał nieco ponad 463 tys. zł, a jego konkurent „WINPOL” niemal  579 tys. zł. Wybór tańszej oferty także przekłada się na konieczność podniesienia podatku śmieciowego płaconego przez mieszkańców. Jak poinformował Krzysztof Niewiadomski, pełniący obowiązku burmistrza Nowogrodu, przyjęta przez radnych gminy stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na jednego mieszkańca dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych będzie wynosiła 30 zł, gdy odpady są zmieszane i 12 zł, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny. W pierwszym przypadku to wzrost o 5 zł, w drugim o 3 zł w stosunku do stawek obowiązujących obecnie. 
Niewiadomski zaznacza, że nowe stawki podatku śmieciowego w gminie Nowogród zaczną obowiązywać od stycznia 2018 roku. 
Jednocześnie radni gminy podnieśli także opłatę ryczałtową za śmieci od właścicieli działek rekreacyjnych i domków letniskowych. To 150 zł w przypadku gdy śmieci są zbierane w sposób selektywny i 250 zł, gdy zmieszane. Nowe stawki także zaczną obowiązywać od nowego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę