Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czekają na prawdziwą ulicę

Główne zdjęcie
ul. Szmaragdowa

Dziś ulica Szmaragdowa to wąski pas ziemi wyłożony płytami lotniskowymi. Jeszcze niedawno była to gruntowa dróżka prowadząca do pól, ale teraz po obu jej stronach powstaje największe nowe blokowisko w mieście. - Przy ul. Szmaragdowej powstało, bądź jest w trakcie budowy, 18 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których docelowo znajdzie się około 1135 mieszkań – podaje Łukasz Czech z ratusza.

ul. Szmaragdowa
ul. Szmaragdowa

Bloki wzdłuż ul. Szmaragdowej budują Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” oraz Development sp.j. Zacharzewski – Skowroński. Powstało już kilkanaście bloków, ale według oficjalnych miejskich danych zameldowany jest tam tylko 311 osób. Mieszkańcy, aby  dojechać do swoich bloków korzystają z przejazdów przez parkingi, bo ulicą Sybiraków jazda jest prawie niemożliwa. Luźno ułożone wielkie lotniskowe płyty są za wąskie, aby na nich minęły się samochody, a gdy popada deszcz grzęźnie się w błocie. Ratusz  podaje, że ulica Szmaragdowa jest obecnie na etapie projektowania. Dokumentacja na jej budowę ma być gotowa do końca roku. 
Dziś pas drogowy ulicy Szmaragdowej, której długość wynosi niespełna pół kilometra, ma nieco ponad 9 metrów szerokości. Nowa ulica na tym się nie zmieści. Planowana szerokość asfaltowej jezdni ma wynieść nie mniej niż 6 metrów, a do tego obustronne chodniki, oświetlenie, kanalizacja deszczowa. Zgodnie z wytycznymi jakie otrzymał projektant szerokość pasa drogowego to minimum 10 metrów, dlatego konieczne będą wykupy pobliskich gruntów, ale jak zaznacza miejski urzędnik „ograniczone do minimum” bo po obu tronach obecnej ulicy są zbudowane parkingi dla mieszkańców. 
I najważniejsze pytanie – kiedy zostanie zbudowana nowa ulica?
- Budowa ulicy Szmaragdowej planowana jest w latach 2018-2019, w zależności od dostępnych w budżecie miasta środków – podaje Czech zaznaczając, że do czasu budowy ulicy jest to droga wewnętrzna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę