Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Rozwodów znacznie więcej niż przeciętnie

Łomża znalazła się na 14 miejscu zestawienia 66 największych polskich miast pod względem największej liczy rozwodów. Na tysiąc mieszkańców w ubiegłym roku było ich u nas 2,2. Ten sam współczynnik ma 10 miast sklasyfikowanych na miejscach od 11 do 21. W tej grupie są m.in. Ostrołęka i Suwałki. Mniej rozwodów jest natomiast w Białymstoku i Warszawie.

Według danych GUS w 2016 r. w Polsce rozwiodło się ponad 63 tys. par małżeńskich. To o prawie 4 tys. mniej niż rok wcześniej. W całej Polsce wskaźnik rozwodów na 1 tys. mieszkańców wyniósł 1,7 wobec 1,8 w 2015 r.. Tradycyjnie już w miastach małżeństwa rozpadają się ok. dwukrotnie częściej niż na wsi. Główną przyczyną rozwodu deklarowaną przez małżonków jest niezgodność charakterów - ponad 40 proc. wszystkich rozwodów. Kolejne przyczyny to zdrada lub trwały związek uczuciowy z inną osobą (ponad 21 proc. rozwodów) oraz alkoholizm (17 proc.).
Jak wynika z danych GUS obejmujących 66 miast na prawach powiatu, najwięcej rozwodów na 1 tys. mieszkańców odnotowano w: Żorach (2,7) w woj. śląskim. Łomża ze współczynnikiem 2,2 znalazła się na 14 miejscu zestawienia, przy czym ten sam współczynnik mają miasta .od pozycji 11 do 21.   
Znacznie mniej rozwodów niż w Łomży jest m.in. w Białymstoku, który ze współczynnikiem 1,9 małżeństwa na tysiąc osób znalazł się na 48 miejscu zestawienia obejmującego 66 największych miast kraju. Co ciekawe w stolicy Polski ten współczynnik jest jeszcze niższy 1,8 - co dało  Warszawie dopiero 52 miejsce na liście. Najmniej rozwodów jest natomiast Tarnobrzegu. Tu na tysiąc mieszkańców w ubiegłym roku było tylko 1,2 rozwodów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę