Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Kolejne ognisko ASF w gospodarstwie

We wsi Pieńczykówek, na wschód od Grajewa, wykryto kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwie rolnym. Wczoraj w gospodarstwie rozpoczęto wdrażania procedur związanych z likwidacją zagrożenia. Pierwszym jego elementem jest wybicie chowanych w gospodarstwie świń i utylizacja ścioły i pasz. W akcję zaangażowane są służby weterynaryjne i strażacy.

To trzeci przypadek wystąpienia ASF wśród świń hodowlanych na terenie powiatu grajewskiego i jednocześnie najdalej na północ wysunięte ognisko tej choroby. 
W Polsce do ubiegłego piątku stwierdzono 75 ognisk ASF w gospodarstwach rolnych. Choroba rozwija się najbardziej na pograniczu polsko-białorusko-ukraińskim, oraz w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatów grajewskiego, monieckiego i łomżyńskiego potwierdzono obecność groźnego wirusa w 10 gospodarstwach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę