Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zmarł dawny prezydent Łomży

Główne zdjęcie
śp Jan Rachubka (fot. UM Łomża)

W wieku 86 lat zmarł Jan Rachubka, prezydent Łomży w latach 1975-1978. Pogrzeb odbędzie się w środę.

Jan Rachubka z wykształcenia był prawnikiem i ekonomistą. Ukończył Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przeszedł również przeszkolenie wojskowe - ukończył Dywizyjną Szkołę Artylerii w Chełmie w 1953, a w 1956 przeszedł przeszkolenie na Wyższej Oficerskiej Szkole Artylerii w Toruniu. Pracował m.in. jako zastępca dyr. ds. ekonomicznych - główny ekonomista w Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego „Łomża” , był dyrektorem Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Terenowego w Łomży, oraz dyrektorem wydziału Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Prowadził też obsługę prawną w kilku jednostkach organizacyjnych, m.in. w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych „Wizna” w Grądach Woniecko, Międzygminnym Związku Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, Spółce z o.o. „Wodociągi Wiejskie” w Łomży. 
Działał społecznie - był członkiem m.in. Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży od momentu jego powstania, członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku i działaczem związku łowieckiego, w którym przez lata pełnił funkcję prezesa i wiceprezes Wojewódzkiego Sądu Łowieckiego w Łomży. 

Wystawienie ciała zmarłego Jana Rachubki odbędzie się w środę 16 sierpnia o godz. 8:30, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę