Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Ponad 550 pątników z diecezji łomżyńskiej wczoraj wieczorem weszło na szczyt Jasnej Góry. Po 13 dniach wędrówki i pokonaniu 450 kilometrów pielgrzymi z prośbami i dziękczynieniem dotarli do celu. Ze szczytu jasnogórskiego pielgrzymów witał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.


Przed wejściem na wały Jasnej Góry odbyła się tradycyjna prezentacja pielgrzymki. Pątników przedstawiał ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki. W łomżyńskiej grupie najstarszy z pątników miał 79 lat, a najmłodsi pielgrzymi nie mieli nawet dwóch lat.
Do wędrujących pieszo przed Jasną Górą dołączyło kilkuset pielgrzymów rowerowych, który wyruszyli z Wyszkowa i Wysokiego Mazowieckiego. Wczoraj wieczorem wszyscy razem modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski.

Według szacunków częstochowskiego samorządu, w tym roku w sierpniowych pielgrzymkach wejdzie na Jasną Górę ok. 104 tys. pielgrzymów. Najwięcej pątników dociera do sanktuarium podczas ostatnich dni przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), a później na święto Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę