Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ścigali volvo z kontrabandą

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Policjanci z Łomży po pościgu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, u którego w samochodzie znaleźli 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Ściganym okazał się mieszkaniec powiatu sejneńskiego.

Jak przekazuje policja w wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży pełniący służbę na terenie gminy Piątnica postanowili zatrzymać do kontroli volvo na suwalskich numerach rejestracyjnych. Niestety kierujący pojazdem mężczyzna nie zastosował się do dawanych przez mundurowych znaków i szybko zaczął się oddalać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mundurowym po przejechaniu kilkuset metrów udało się zatrzymać uciekające volvo. Jak się okazało w trakcie przeszukania pojazdu, ucieczka to nie jedyne przewinienie 45-latka. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sprawę przejęli funkcjonariusze z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Przeszukano także dom mężczyzny zabezpieczając łącznie 7019 paczek przemycanych papierosów. Według wyliczeń policji wprowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 161 tysięcy złotych. Wczoraj 45-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego usłyszał zarzut. Do wszystkiego się przyznał i chce dobrowolnie poddać się karze. Sprawa trafi do sądu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę