Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Sąd: Czeczeni winni - wspierali terrorystyczny „Emirat Kaukaski”

Na kary po 2 lata i 1 miesiąc więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy w Białymstoku trzech Czeczenów, uznając ich za winnych wspierania działalności terrorystycznej na Kaukazie. Czwartą osobę uniewinnił. Wyrok nie jest prawomocny. Według aktu oskarżenia, grupa działała od maja do października 2014 roku m.in. w Łomży.

Prokuratura stawiała w tej sprawie zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, m.in. gromadzenia pieniędzy na potrzeby działań o charakterze terrorystycznym, prowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie (IS). Żaden z oskarżonych w śledztwie i przed sądem nie przyznał się do winy. Ich obrońcy utrzymywali, że ich klienci, owszem, zbierali środki finansowe, ale nie na państwo islamskie, tylko dla bojowników walczących o niepodległość Czeczeńskiej Republiki Iczkerii. Dziś Sąd Okręgowy w Białymstoku, który sprawą zajmował się od roku, skazał trójkę, z czwórki oskarżonych. Sąd uznał ich za winnych wspierania działalności terrorystycznej, ale prowadzonej nie przez IS, lecz tzw. Emirat Kaukaski, działający na terytorium Rosji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę