Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

ASF u świń w Mocarzach

W gospodarstwie we wsi Mocarze w gminie Jedwabne wykryto obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń. Na miejscu pracują już służby weterynaryjne i wspierający je policjanci i strażacy. To pierwsze ognisko ASF uświń na terenie powiatu łomżyńskiego.

Mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie dotychczas w regionie wykryto ogniska ASF. Kolorem czerwonym zaznaczono gospodarstwa rolne, czyli ogniska ASF u świń, a żółtym  ogniska choroby wśród dzików. Gospodarstwo w Mocarzach na razie nie jest jeszcze oznaczone na mapie.
Mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie dotychczas w regionie wykryto ogniska ASF. Kolorem czerwonym zaznaczono gospodarstwa rolne, czyli ogniska ASF u świń, a żółtym ogniska choroby wśród dzików. Gospodarstwo w Mocarzach na razie nie jest jeszcze oznaczone na mapie.

Badania potwierdzające obecność wirusa ASF u świń hodowanych w tym gospodarstwie potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium w Puławach. W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby. Pierwszymi działaniami jest wybicie wszystkich świń i kompleksowa dezynfekcja całego gospodarstwa.   

Mocarze to wieś położona tuż przy Biebrzy pomiędzy Burzynem a Brzostowem. Przypomnijmy, że w lipcu w regionie odnaleziono dwa padłe dziki, u których stwierdzono obecność wirusa ASF.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę