Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Niskie zarobki w Łomży

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w 66 miastach na prawach powiatu. Chodzi o największe miasta w Polsce, a na liście jest też Łomża. Z danych GUS wynika, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w mieście jest na poziomie 80% średniej krajowej. W zestawieniu Łomża znalazła się na 9 miejscu od końca. Od miasta z najniższą przeciętną płacą dzieli nas 215 zł, a od tego z najwyższą blisko 2700 zł.

W 2016 r. najwyższe przeciętne pensje otrzymywali mieszkańcy Jastrzębiu-Zdroju. Sięgnęły one 6 tys. 132 zł. Warszawa z przeciętną płacą 5 739,61 zł znalazła się na drugim miejscu. Najmniej – 3 tys. 229 zł – zarobili mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Łomża z wynikiem  3 444,02 zł jest na 58 miejscu zestawienia, czyli 9 od końca. Zarobki w Łomży stanowią 80,3%  średniej krajowej  która za 2016 rok wyniosła 4,3 tys zł.
W regionie najlepiej – o blisko 1000 zł więcej miesięcznie niż mieszkańcy Łomży - zarabiają mieszkańcy pobliskiej Ostrołęki. Przeciętna pensja dla tego miasta według wyliczeń GUS wyniosła  4 349,17 zł. Ostrołęka znalazła się na 16 miejscu miast z najwyższymi pensjami w 2016 roku. 
Stolica województwa podlaskiego – Białystok jest na 30 miejscu zestawienia ze średnią 3 967,71 zł, a Suwałki tuż przed Łomżą na  miejscu 57. Miesięcznie przeciętna pensja w Suwałkach była o 50 zł wyższa niż w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę