Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zdjęcie, które „załomży”

Główne zdjęcie
Janina Szenk i Stanisław Andruszkiewicz podczas krótkiej wymiany zdań o fotografowaniu pod światło (Łomża Stary Rynek 6.05.2015r. /fot. Marek Maliszewski)

„Stworzenie pretekstu do „załomżenia się” – zakochania się w Łomży” jest celem konkursu fotograficznego jaki przed 600-rocznicą nadania praw miejskich Łomży organizuje Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do fotografów zawodowych oraz amatorów, a nadsyłane zdjęcia mają przedstawiać „Łomżę dziś” i „Łomżę dawniej”. Pula na nagrody wynosi kilka tysięcy złotych, bo konkurs jest współfinansowany przez Prezydenta Miasta Łomży.

Organizatorzy konkursu czekają na autorskie fotografie prezentujące krajobraz Łomży i najbliższych okolic, architekturę, wydarzenia będące odzwierciedleniem indywidualnego, kreatywnego spojrzenia na Łomżę. Takie mają być zdjęcia rywalizujące w kategorii „Łomża dziś” „Łomża dawniej” dotyczy starych fotografii – tych sprzed roku 1980 i jak zaznaczają organizatorzy w tej kategorii uczestnicy nie koniecznie muszą być autorami zdjęć, lecz muszą posiadać dostęp i prawo dysponowania oryginalną fotografią, negatywem lub slajdem.
Cel główny konkursu to uwrażliwienie uczestników i odbiorców na walory naszego miasta, a także stworzenie pretekstu do „załomżenia się” – zakochania się w Łomży. Efekty konkursu - fotograficzne obrazy Łomży utrwalone obiektywem jak najszerszego grona osób - zaprezentowane zostaną podczas wystawy pokonkursowwej „ZAŁOMŻENIE” w galerii Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Na Sienkiewicza 8”. Posłużą także uzupełnieniu materiałów ilustracyjnych do albumu pod tym samym tytułem, którego wydanie planuje się w roku 600-lecia praw miejskich Łomży.
Na wykonanie i przekazanie zdjęć na konkurs jest czas do 20 listopada 2017 r. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu po 10 zdjęć w kategorii „Łomża dziś” i nieograniczoną ilość starych fotografii w kategorii „Łomża dawniej”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu 2017 roku.
W konkursie przewidziane są wysokie nagrody. Za najlepsze współczesne zdjęcie autor otrzyma dwa tysiące złotych, za to, które zajmie drugie miejsce tysiąc złotych. Będą też wyróżnienia po 500 zł – w kategorii „Łomża dziś” i 200 zł w kategorii „Łomża dawniej”.
Więcej o konkursie, jego regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej TPZŁ: www.lomzyniacy.org 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę