Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Nie chciał zatrzymać samochodu... grozi mu więzienie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia grozi 42-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu po przejściu dla pieszych w Łomży mężczyźnie, a następnie dogoniony przez policjantów, nie chciał zatrzymać się im do kontroli.

Zdarzenie rozgrywało się w poniedziałek na ul. Wojska Polskiego. Policjanci z drogówki, którzy jechali w przeciwnym kierunku, gdy dostrzegli, że kierowca volkswagen nie zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa starszemu mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię po przejściu dla pieszych, zawrócili swój samochód i – jak podaje policja - dali wyraźne sygnały kierowcy do zatrzymania auta. Ten jednak zlekceważył ich polecenia skręcił w osiedlowe uliczki,a następnie porzucił auto w zaroślach. 
- Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017 r., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178bKK – podkreśla policjantka wskazując, że grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę