Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Będzie zaciekły bój o Nowogród?

Główne zdjęcie
Herb Gminy Nowogród

Już siedem komitetów zgłosiło zamiar wystawienia własnego kandydata w przedterminowych wyborach burmistrza Nowogrodu. Co ważne wśród nich nie ma żadnego komitetu partyjnego. Zgłoszenia mogą być przyjmowane jeszcze do 15.30.

Przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu zostały zarządzone po śmierci dotychczasowego wieloletniego burmistrza Józefa Piątka. Uprawnieni do udziału w głosowaniu mieszkańcy gminy – jest ich ok. 4 tys, a uprawnionych w głosowaniu ok. 3260 - nowego burmistrza wybierać będą spośród kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze, które dziś mają ostatni dzień na zgłoszenie do Komisarza Wyborczego w Łomży zawiadomień o zamiarze wystawienia kandydata na burmistrza Nowogrodu. 
Do dzisiejszego poranka formalnie przyjęte przez Komisarza Wyborczego były trzy takie zawiadomienia, a dziś – do godz. 14.30 – do obsługującej komisarza Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, trafiły cztery kolejne.
- Jak na razie wszystkie zawiadomienia, które do nas wpłynęły pochodzą od komitetów wyborczych wyborców. Nie ma żadnego komitetu partyjnego – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej delegatury KBW. 

Liczba komitetów zgłoszonych Komisarzowi Wyborczemu w Łomży, które planują wystawić kandydata na burmistrza Nowogrodu, wcale nie musi odpowiadać liczbie zgłoszonych kandydatów. Ci formalnie będą zgłaszani do północy 11. sierpnia. Ważne jest to, że zgodnie z prawem kandydat nie musi być mieszkańcem gminy Nowogród. Musi mieć natomiast minimum 25 lat i posiadać tzw. bierne prawo wyborcze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę