Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Historia w butelce...

Główne zdjęcie
Logo Browaru Łomża na nowej butelce

„Chcemy uczynić z Łomży najlepsze regionalne piwo w Polsce” - mówił serwisom branżowym Maciej Dymalski, menedżer ds. marketingu marki marki Van Pur – Łomża, do którego należy także łomżyński browar. W sklepach od kilku tygodni sztandarowy produkt łomżyńskiego browaru jest dostępny w nowej zielonej butelce z wytłoczonym na szyjce logo. To jeleń skaczący przez liść chmielu. Nowa butelka ma podkreślić regionalny charakter i odzwierciedlać historię. W przyszłym roku, gdy Łomża będzie świętowała 600-lecie, Browar Łomża będzie miał okrągłe 50 lat.

Piwo jest najstarszym i najczęściej spożywanym napojem alkoholowym oraz trzecim pod względem popularności po wodzie i herbacie napojem na świecie. Historia wżenia piwa w Łomży ma co najmniej kilkaset lat. W 2012 roku podczas badań archeologicznych przy budynku II LO przed rozpoczęciem budowy sali gimnastycznej, odkopano pozostałości dawnych pomieszczeń browaru, który według źródeł pisanych funkcjonował w tym miejscu w XVIII wieku, ale – jak przekazywali archeolodzy - rodzaj użytych do jego budowy cegieł wskazuje, iż materiał budowlany mógł pochodzić jeszcze z XVI-XVII wieku.

Obecny browar w Łomży zbudowano w drugiej połowie lat 60-tych ubiegłego wieku. Oficjalnie przekazanie do eksploatacji nastąpiło 4 listopada 1968 roku. Wówczas na lokalny rynek jako pierwsze trafiło piwo jasne typu lager. I właśnie teraz to historyczne piwo znalazło się w nowej, smukłej butelce z wytłoczonym na szyjce logo. To produkt o najszerszym zasięgu dystrybucji spośród wyrobów łomżyńskiego browaru. Nowa butelka dla „Łomży” została stworzona przez Grupę Ardagh Polska, i ma  podkreślają historyczną tożsamość, oraz wyróżniać produkt na rynku piwnym.

Van Pur jest właścicielem łomżyńskiego browaru i marki „Łomża” od końca 2010 roku, gdy połączył się z duńską firmą Royal Unibrew, która w 2007 roku odkupiła Browar Łomża od łomżyńskiego Pepees-u.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę