Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rekord opadów

Wieczorem i nocą w Marianowie pod Łomżą, na stacji meteo IMGW zanotowano opad deszczu w wysokości 47,2 mm. To oznacza, że spadło tu blisko 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. W samym mieście opadł mógł być jeszcze większy, a w dalszej odległości od miasta już znacznie niższy – w Dobrymlesie i Burzynie zanotowano po ok. 21 mm deszczu. Strażacy z Łomży ciągle jeszcze otrzymują wezwania do wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Dyżurny PSP w Łomży mówi, że od wieczora zanotowano ponad 60 takich meldunków. Niemal wszystkie dotyczyły samego miasta Łomża.

Warto przypomnieć, że w naszej strefie klimatycznej lipiec jest tym miesiącem, w którym opady deszczu są największe. Średnio wynoszą one w ciągu całego miesiąca ok. 74 mm. Wczorajszy opad był nadzwyczajny. Wyniósł on 2/3 miesięcznej normy.

Dziś, ale także juro, pojutrze i popojutrze... w mieście i regionie też może padać, ale nie powinny to być już tak intensywne opady. Synoptycy zapowiadają, że dziś w dzień nad regionem będzie utrzymywało się zachmurzenie duże i możliwe są przelotne opady deszcz. Po południu pogoda się poprawi - będą większe przejaśnienia, a pod koniec dnia ma być słonecznie. Temperatura maksymalna ok. 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

zobacz: Zalana Łomża (fotogaleria)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę