Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Melodia i słowa Mazurka Dąbrowskiego mają niezwykłą siłę

Dziś, 20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, która 130 lat później oficjalnie stała się naszym Hymnem Narodowym. Pierwszy raz pieśń została wykonana w Reggio nell’Emilia 20 lipca 1797 roku przez samego autora - Józefa Wybickiego.

Dzieje Mazurka Dąbrowskiego pełne dramatycznych zwrotów opisuje publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypomina kim był Józef Wybicki i tłumaczy o którą Basię mogło chodzić autorowi w ostatniej zwrotce. Poradnik zawiera także wskazówki jak wykonywać Hymn bez błędów i dotyka problemu czy refren powinien być śpiewany z powtórzeniem bez powtórzeń.
- Melodia i słowa Mazurka Dąbrowskiego mają niezwykłą siłę – napisał Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęcając „do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego z całego serca i z szacunkiem”, oraz zapoznania się z wydaną przez ministerstwo publikacją pt. „Hymn Polski”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę