Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Pierwsze komitety

Główne zdjęcie
Herb Gminy Nowogród

- Zainteresowanie jest duże – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, które przygotowuje przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu. Te premier Beata Szydło zarządziła na 3. września, ale komitety wyborcze, które chciałby w nich wystartować, muszą to zgłosić w ciągu tygodnia Komisarzowi Wyborczemu w Łomży.

Przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu zostały zarządzone po śmierci dotychczasowego wieloletniego burmistrza Józefa Piątka. Do wyboru jego następcy uprawnionych jest 3262 dorosłych mieszkańców gminy. Wybierać będą spośród kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze, które muszą zgłosić się do Komisarza Wyborczego w Łomży, który wydaje specjalne zawiadomienia o utworzeniu komitetu. Dotychczas wydał dwa takie zawiadomienia, ale   Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, mówi, że więcej osób dopytuje o to. 
- Przyjęte przez Komisarza Wyborczego zawiadomienia dotyczą komitetów wyborczych wyborców – mówi dyrektor Dołęgowski. - To KWW „Razem dla dobra wszystkich”, który został zarejestrowany 13. lipca i KWW „Porozumienie mieszkańców”, zarejestrowany dzisiaj, czyli 18. lipca. 
Pełnomocnikiem wyborczym pierwszego z nich jest Agnieszka Jankowska, a drugiego Magdalena Bączek. 
Komitety wyborcze, także partii politycznych, mają czas do 26. lipca na zgłoszenie Komisarzowi Wyborczemu w Łomży zawiadomień o zamiarze wystawienia kandydata na burmistrza Nowogrodu. Sami kandydaci będą zgłaszani później – do 11. sierpnia. Ważne jest to, że zgodnie z prawem kandydat nie musi być mieszkańcem gminy Nowogród. Musi mieć natomiast minimum 25 lat i posiadać tzw. bierne prawo wyborcze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę