Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kłopoty z nazywaniem

Otwarcie własnej firmy czy działalności gospodarczej wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest nazwanie firmy. Wbrew pozorom, to bardzo istotny – jeśli nie jeden z istotniejszych – problemów, który może wpłynąć na przyszłość firmy.

 

Swojska nazwa

Doskonale ilustruje to przykład monitoringu internetowego. Sporo aplikacji działających w ramach tej etykietki oferuje śledzenie Internetu pod względem wybranej przez nas frazy kluczowej. Można sobie wpisać „London SEO Agencies” i śledzić, jak często się pojawia ta fraza, ale znacznie częściej właściciele biznesów wybierają do śledzenia nazwę własnej firmy.

I tutaj pojawiają się schody, zależnie od wybranej uprzednio nazwy. Jeśli firma nosi niezbyt unikalną nazwę, np. Delikatesy, Smaczek, Nowa Woda albo coś w tym guście, ma to swoje zalety: przede wszystkim brzmi swojsko i nikt w Polsce nie ma problemu z wymową tej nazwy. Z drugiej strony, ekspansja na rynki zagraniczne może spowodować problem. A przede wszystkim, w takim programie monitorującym Internet ciężko będzie odszukać wzmianki dotyczące tylko naszej firmy pośród zalewu informacji o wypuszczeniu nowej wody na rynek, postów na Facebooku wzmiankującym, że smaczek na polskie kiełbasy powoduje, że ktoś zrobi grilla dzisiaj, albo zdjęć z Instagrama z Delicjami oznaczonymi hasztagiem „delikatesy”. Sumując: nie będzie łatwo znaleźć wzmianki o naszej firmie, jednak jest to warte zachodu, jeśli chcemy wiedzieć, w których miejscach Internetu o nas mówią i w jaki sposób to robią.

Oryginalna nazwa

Można też postawić na oryginalność i wymyślić na przykład nazwę będącą spolszczeniem jakiegoś słowa z innego języka, albo wręcz słowem z języka angielskiego. Można też, wzorem wielu przedsiębiorców, nazwać firmę połączeniem dwóch imion założycieli: z Daniela i Piotra powstanie Danpio albo Pioniel. W zasadzie czasami nawet to brzmi zręcznie, chociaż bywają też formy, które ciężko wymówić. Na pewno jednak będzie łatwiej śledzić wzmianki o takich przedsiębiorstwach w Internecie, chociaż importowanie słów z innego języka nie zawsze jest rozwiązaniem problemu rozpoznawalności, zwłaszcza jeśli ktoś nazwie swoją firmę „Landlord”.

Własne personalia

Jednak najlepszym sposobem na zagwarantowanie tego, że będziemy rozpoznawalni, a nasza firma nie będzie mylona z innymi przedsiębiorstwami lub inicjatywami non-profit z racji podobnej nazwy, jest nazwanie jej własnymi personaliami. Nie sposób pomylić przedsiębiorstwa „Danuta Kowalczyk Tłumacz” z wystawą sztuki malarki, która akurat ma to samo imię i nazwisko. Do tego można dodać nowe, wyróżniające logo, i oryginalność firmy oraz łatwość jej śledzenia w mediach społecznościowych i monitoringach ze względu na prawdziwie unikalną nazwę oraz rozpoznawalną markę i… przepis na sukces gotowy!


tekst promocyjny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę