Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Imprezowy weekend w Łomży i w okolicach

Przewrotna komedia „Vicky Cristina Barcelona” w gwiazdorskiej obsadzie w kinie plenerowym na Starym Rynku. Wystawa koni w Piątnicy, połączona z pokazami i atrakcjami dla widzów. Trzydniowe Dni Jedwabnego ze zlotem motocyklowym, inscenizacją w wykonaniu grupy historycznej i koncertami, w tym Holy Water, Kapeli Kurpiowskiej i Pawła Jasionowskiego z zespołem Masters. To tylko niektóre z imprez wartych uwagi, które w najbliższy weekend odbędą się w Łomży, Piątnicy i Jedwabnem.

Tegoroczne „Letnie kino plenerowe” adresowane jest do miłośników nieszablonowej twórczości  Woody’ego Allena, ponieważ zaplanowano pokazy aż ośmiu obrazów tego wybitnego reżysera, powstałych w ostatnich 15 latach. Drugim z kolei w serii pokazów plenerowych będzie „Vicky Cristina Barcelona”, komedia obyczajowa z udziałem Scarlett Johansson i Penélope Cruz (zdobyła za tę rolę Oscara) – jak zwykle w przypadku Allena film przewrotny i zaskakujący, będący też powrotem reżysera do formy prezentowanej w jego najbardziej klasycznych dziełach z lat 70. i 80.  
Seans odbędzie się w niedzielę na Starym Rynku o godzinie 21:30, wszystkie pozostałe pokazy filmów Allena, w tym najnowszego „Śmietanka towarzyska”, będą odbywały się w Domku Pastora. Zwolenników hippiki i szlachetnych rumaków nie może zabraknąć na kolejnej już wystawie koni zimnokrwistych w Piątnicy. Odbędzie się ona w niedzielę od godziny 11:30 w stadninie koni „Forteca”, mieszczącej się w Forcie II piątnickiej twierdzy. Organizatorzy zaplanowali prezentację i ocenę źrebiąt oraz klaczy z okolicznych stadnin czy hodowli, ale też pokazy różnych  ras i odmian koni, przejażdżki bryczką, a wierzchem dla śmiałków oraz smakołyki lokalnej kuchni.
Nie zabraknie ich również podczas tegorocznych Dni Jedwabnego, które rozpoczną się już dzisiaj i potrwają do niedzieli włącznie. Oficjalnym otwarciem imprezy będzie wieczorny występ zespołu Imperial i zabawa do rana, a główne atrakcje zaplanowano na sobotę i niedzielę. 
W sobotę Jedwabne opanują stalowe rumaki: paradę motocyklistów zaplanowano na godzinę 16:00, po niej odbędą się jeszcze pokazy i konkursy. Akcentem historycznym będzie inscenizacja odbicia posterunku milicji w Jedwabnem przez członków podziemia niepodległościowego w wykonaniu warszawskiej G.H. Niepodległość 1863, a drugi dzień imprezy zakończą koncerty blues-rockowego zespołu Holy Water, grupy dance/disco Inni oraz dyskoteka z DJ-em do godziny trzeciej nad ranem.
W niedzielę zabawa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się o godzinie 15:30 od zabaw i konkursów dla dzieci, po czym na scenie zaprezentują się Kapela Kurpiowska oraz zespoły disco polo/dance: Densi, twórca hitu „Żono moja” i uczestnik ostatniej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Paweł Jasionowski oraz Bosman, który o północy zakończy imprezę. 

Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę