Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

ASF w stadzie z ponad tysiącem świń

Wirus afrykańskiego pomoru świń nie dotyka już tylko małych gospodarstw. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o potwierdzeniu wystąpienia śmiertelnej choroby w gospodarstwie w Goniądzu, w którym utrzymywanych było 1066 świń.

Wirusa w stadzie świń w gospodarstwie w Goniądzu, w którym hodowano tzw. tuczniki, stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych  z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. GLW podaje, że w gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby. Pierwszym działaniem jest wybicie wszystkich zwierząt. Wybite będą także wszystkie świnie chowane w gospodarstwach położonych w odległości 3 km od niego. 

Przypomnijmy, że to już 6 ognisko choroby wśród świń wykryte w tym regionie czyli na terenie powiatów monieckiego i grajewskiego, gdzie od ubiegłego roku formalnie wprowadzony jest obszar zagrożenia ASF. Jest to także 50. ognisko ASF u świń domowych od początku tej choroby w Polsce.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę