Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Cała Polowa będzie zamknięta

W czwartek rozpoczną się roboty drogowe na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej. W związku z tym całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty ten odcinek ulicy. Aby rozładować korki w centrum miasta dwukierunkowy ruch wprowadzony zostanie tymczasowo na ul. Kopernika, w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino oraz na ulicach Sienkiewicza i Sadowej. Te dwie ostatnie ulice będą „ślepe” bez przejazdu, a jedynie z możliwością wjazdu i wyjazdu z ulicy Dwornej.

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Polowej zostaną zamknięte przystanki komunikacji miejskiej nr 38 przy Sądzie Rejonowym i nr 39 przy Parku Biskupa. Autobusy linii nr 2, 8, 10, 12 będą kursowały objazdem przez ulicę Al. Legionów z pominięciem ul. Rządowej, ul. Giełczyńskiej oraz ul. Polowej. Dojazd na Stary Rynek z Os. Południe możliwy będzie liniami 10 i 13, zaś dojazd na Os. Południe ze Starego Rynku liniami 8 oraz 13.

Przebudowa ul. Polowej realizowana jest w ramach w ramach tzw. „schetynówek”. Koszt inwestycji obejmującej także fragment Szosy Zambrowskiej od ronda Lutosławskiego do ronda Hanki Bielickiej wynosi 6,5 mln złotych, a rządowa dotacja to ponad 2,8 mln zł. Prace rozpoczęły się w kwietniu na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Al. Legionów i od Ronda Lutosławskiego do Rond Hanki Bielickiej. Na Szosie Zambrowskie wykonano już większość prac i przywrócono ruch w obu kierunkach. W ramach prac, które zaczną się w czwartek poza nową nawierzchnią jezdni, drogowcy zbudują także nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej z ul. Sadową, oraz ciągi piesze i rowerowe. 
Zakończenie prac na ulicy Polowej planowane jest na drugą połowę sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę