Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe strefy zagrożenia ASF

Główne zdjęcie
Wykryte w tym roku roku przypadki ASF u świń i dzików na terenie powiatów grajewskiego i monieckiego

Wojewoda Podlaski wydał kolejne rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów: grajewskiego, łomżyńskiego i monieckiego wyznaczając strefy zapowietrzania i zagrożenia ASF po wykryciu ogniska choroby w gospodarstwie we wsi Konopki Awissa na terenie gminy Radziłów.

Obszar zapowietrzony wyznaczono na terenie gminy Radziłów, o promieniu 3 km wokół ogniska choroby, a obszar zagrożony wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie gmin Radziłów, Wąsosz, Grajewo w powiecie grajewskim, na terenie gminy Przytuły w powiecie łomżyńskim oraz na terenie gminy Goniądz w powiecie monieckim, o promieniu 7 km poza obszar zapowietrzony.

Rolnicy gospodarujący na tych terenach mają m.in. zakaz wywożenia świń oraz materiału biologicznego świń z gospodarstw bez zgody właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii. Muszą też przeprowadzić oczyszczenie, odkażenie, a jeżeli jest to konieczne, także dezynsekcję środków transportu oraz sprzętu używanego do transportu: zwierząt, tusz, pasz, nawozów naturalnych, przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie choroby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę