niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Chcą wyremontować pół drogi do Zambrowa

Na blisko 33,5 miliona złotych wyceniło remont niemal 8 km drogi Łomża - Zambrów konsorcjum czterech firm z województwa podlaskiego, którego liderem jest łomżyńska spółka PBK. Dziś w białostockim oddziale GDDKiA otwarto koperty z ofertami na zaprojektowanie i przebudowę odcinka drogi krajowej nr 63 od Wygody do Zambrowa. Urząd na prace, które mają być wykonane do jesieni 2019 roku chciał wydać nieco ponad 40 mln zł, a konkurencyjna względem firm z regionu oferta firmy Strabag przekracza ten budżet o ok. 7,5 mln zł.

Droga krajowa nr 63 Łomża - Zambrów. Odcinek od Łomży do Wygody - na razie drogowcy nic nie mówią o remoncie tej części drogi.
Droga krajowa nr 63 Łomża - Zambrów. Odcinek od Łomży do Wygody - na razie drogowcy nic nie mówią o remoncie tej części drogi.

Droga Łomża – Zambrów po planowanym remoncie ma być dostosowana do przenoszenie największych obciążeń - do 115 kN/oś. Tak jak dziś, ma to droga jednojezdniowa, ale na tym odcinku na całej długości z pełnowymiarowymi pasami ruchu po 3,5 metra w każdą stronę, 15-centymetrowymi asfaltowymi opaskami i gruntowym poboczem o szerokości 1,6 m gruntowe. Nowa droga będą też miała lewoskręty, oraz  odwodnienie i oświetlenie drogi przez Zbrzeźnicę i  rogatki automatyczne na przejeździe kolejowym klasy „B” między Wygodą a Czerwonym Borem na skrzyżowaniu drogi z linią kolejową Łapy – Śniadowo – Ostrołęka.

GDDKiA od wybranego w przetargu wykonawcy oczekuje zaprojektowania drogi, opracowania wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń i wraz z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i przeprowadzenia rozbudowy drogi wraz ze skrzyżowaniami z innymi drogami, oraz budową niezbędnych obiektów inżynierskich. 

O zlecenie zabiega konsorcjum czterech firm z województwa podlaskiego i Strabag. Oferta Strabag przewyższa o blisko 7,5 mln zł kwotę jakie na zadania planowała przeznaczyć GDDKiA (40 mln 276 tys. zł). Oferta konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży, jest znacznie tańsza - 33 mln 457 tys. 298 zł i 13 gr. 
Poza PBK w skład konsorcjum wchodzą: Unibep Bielsk Podlaski, Biuro Projektowe Arteria z Białegostoku i spółka PNOL z Łomży. Zadeklarowany termin realizacji zamówienia to koniec września 2019 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0