Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Policjant to styl życia...

W całym kraju trwa wzmożona akcja zachęcania młodych ludzi do wstępowania w szeregi policji. Także Komenda Miejska Policji w Łomży prowadzi werbunek. W tej chwili na 221 etatów przypisanych do komendy wolnych jest 17. Przyszłych policjantów przekonuje się „prestiżem i uznaniem społecznym”, ale także pewną pracą i płacą, która wpływa na stabilność życiową, trzynastą pensją, szeregiem dodatków i prawem do emerytury już po 25 latach pracy.

„Policjant to zawód o dużych obciążeniach psychicznych, wymagający dyskrecji, cierpliwości, dyspozycyjności, wytrwałości i wytrzymałości. Praca w Policji jest trudna, ryzykowna, zmianowa i wymagająca ogromnej siły psychicznej. Praca polskiego policjanta nie wygląda jak ta z amerykańskich filmów, a mimo wszystko warto wstąpić w nasze szeregi!!!” - zachęca Komenda Miejska Policji w Łomży. 
Do podstawowych zadań policji należy ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością, ściganie osób poszukiwanych oraz poszukiwania osób zaginionych. W zakresie zadań znajduje się również ochrona osób i mienia, działalność antykryzysowa w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych oraz wszelkie działania prewencyjne. 
- Osoby zainteresowane zatrudnieniem w policji mają do wyboru pracę w wydziałach kryminalnych, prewencyjnych, ruchu drogowego bądź logistycznych, zaś w zależności od zainteresowań i umiejętności zatrudnienie można znaleźć w jednostkach lądowych, wodnych, czy też lotniczych – przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. 

Policja przekonuje też ekonomicznie. Oferujemy pewną pracę oraz płacę, która wpływa na stabilność życiową. Policjant jest jednym z nielicznych zawodów, w których prawo do świadczeń emerytalnych uzyskuje się już po 25 latach pracy, a do pensji podstawowej doliczane są specjalne dodatki (m. in. za stopień, funkcyjny, służbowy, stołeczny, za opiekę nad służbowymi zwierzętami, instruktorski, lotniczy). Składowe uposażenia to stanowisko, dodatek za stopień i dodatek służbowy. Zasilając nasze szeregi poza prestiżem i uznaniem społecznym zyskujesz trzynastą pensję, dopłatę do wypoczynku, tz. mundurówkę, dodatek za brak mieszkania i zwrot kosztów za dojazd do miejsca pracy. Gwarantujemy Ci klarowną ścieżkę awansu, możliwość kształcenia i podnoszenia kwalifikacji poprzez kierowanie na różnego rodzaju kursy i szkolenia (wszystko w ramach służby). 

Informacji na temat zasad prowadzonego naboru do służby w Policji udzielają specjaliści Zespołu Prezydialnego Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Łomży od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00 – także telefonicznie: 86 474 14 05. 

Jak wyjaśnia Urszula Brulińska od początku roku do KMP w Łomży złożono 48 podań od potencjalnych kandydatów na nowych policjantów. 

Więcej o rekrutacji do policji znajdziesz tu


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę