Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na policjanta wyłudził blisko 30 tys. zł

Blisko 30 tysięcy złotych straciła 60-letnia kobieta z Łomży po tym gdy dała się oszukać fałszywemu policjantowi. Powiedział jej, że jest prowadzone postępowanie w stosunku do pracowników banku w którym trzyma pieniądze. Kobieta za namową wypłaciła pieniądze i przekazała oszustowi.

- Mieliśmy pięć sygnałów, że oszuści wczoraj próbowali oszukać mieszkańców podając się za policjantów. Ten jeden im się udał. Kobieta uwierzyła w zmyśloną historyjkę i przekazała oszustom ok. 28 tys. zł – mówi Ewelina Szlesińska z KMW w Łomży.
Policjantka podkreśla, że oszuści graja na emocjach, nie mają skrupułów, i za każdym razem chcą okraść zabierając swej ofierze wszystkie oszczędności. 
- Policjant jest zawodem zaufania publicznego i dlatego oszuści podszywają się pod policjantów, ale policjanci nigdy nie chcą pieniędzy od obywateli – zaznacza Szlesińska. 
Po raz kolejny apeluje o ostrożność, rozwagę i ograniczone zaufanie do obcych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę