Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Milionerzy są wśród nas

W Łomży i okolicach 49 osób w swoich deklaracjach PIT za 2016 rok wskazało, że zarobiło w ubiegłym roku ponad milion złotych. To oznacza, że mamy dokładnie tylu samo „milionerów” co rok wcześnie. W tym samym czasie w Białymstoku przybyło ich 37, a w Suwałkach 3.

Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, podsumowuje tegoroczne PIT-owanie w regionie.  Z podatku dochodowego rozliczyło się ponad 807 tys. podatników. Podobnie jak przed rokiem zdecydowana większość podatników – około 98,5% - znalazło się w pierwszym przedziale podatkowym i zapłaciło 18 proc. podatek. Reszta – 11 669 osoby - zarobiły więcej niż 85 tys. 528 zł i znaleźli się w drugim przedziale podatkowym, w którym nadwyżka nad tą kwotą opodatkowana jest stawką 32 proc. 
W tej grupie byli i tacy, którzy wykazali dochód powyżej miliona złotych. Takich osób było w tym roku 477 – czyli niespełna 0,06% zarabiających. Najwięcej „milionerów” jest w Białymstoku i okolicach. Tam taki dochód wskazało 260 osób – jak zauważa Hancewicz - o 37 więcej niż przed rokiem. W Łomży i okolicy „milionerów” jest 49 - tyle samo w ubiegłym roku, a w Suwałkach – 45 o 3 więcej niż przed rokiem. 
Z podsumowania Izby Administracji Skarbowej wynika, że największy dochód związany był z prowadzoną działalnością gospodarczą (osoby składające PIT-36 i PIT-36L). Najlepiej zarabiającym przedsiębiorcą okazał się podatnik z dochodem w wysokości ponad 45 mln 796 tys. zł. Natomiast najwyższy dochód z obrotu papierami wartościowym, jaki wykazał podatnik w PIT-38 wyniósł ponad 24 mln zł. Z kolei wśród najbardziej popularnych PIT-37, które składają najczęściej osoby zatrudniane na umowę o pracę, rekordowy dochód wyniósł ponad 1 mln 832 tys. zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę