Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Poseł apeluje o większe środki na drogę Łomża - Śniadowo

- Z ogromnym niepokojem odebrałem informację o unieważnieniu przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przetargu na wybór wykonawcy remontu fragmentu drogi wojewódzkiej nr 677 z Łomży do Śniadowa wraz z budową obejścia Konarzyc – napisał poseł Lech Kołakowski w liście do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego. Poseł, podobnie jak samorządowcy z okolic Łomży, prosi marszałka o zwiększenie puli środków przeznaczanych na realizację tej inwestycji. Brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane był powodem unieważnienia przetargu.

PZDW na modernizację i budowę ponad 10 km drogi planowała przeznaczyć 35,5 mln zł. Poseł Kołakowski napisał do marszałka, że w ocenie drogowców to środki niewystarczające na realizację zdania i konieczne jest ich znaczące zwiększenie jeśli modernizacja drogi ma być przeprowadzona w planowanym i oczekiwanym przez kierowców i mieszkańców regionu zakresie.
Poseł przypomina, że droga wojewódzka nr 677 Łomża – Śniadowo (– Ostrów Mazowiecka) jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg w regionie Łomży i jedną z najbardziej obciążonych dróg wojewódzkich w północno-wschodniej Polsce. 
Zdaniem parlamentarzysty planowane prace remontowe związane z modernizacją tej drogi, także ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni do norm obowiązujących w Polsce, powinny zostać ukończone przed rozpoczęciem planowanej budowy drogi ekspresowej S61 w okolicach Łomży. 
- Skumulowanie prac na obu drogach w tym samym czasie, będzie oznaczało paraliż komunikacyjny na tym szlaku – ostrzega  poseł Lech Kołakowski zwracając równocześnie uwagę, że wjazd ciężkich samochodów zapewniających dowóz materiałów do budowy S-61 na niedostosowaną do wymaganych nośności obecną drogę wojewódzką spowoduje jej zniszczenie wielokrotnie zwiększając konieczne nakłady na jej odbudowanie. - Wobec powyższego mając na uwadze interes publiczny, którym władze województwa podlaskiego powinny się kierować, proszę Pana Marszałka o zwiększenie puli środków na to zadanie do wysokości niezbędnej do jego szybkiej realizacji – kończy swoje wystąpienie poseł Kołakowski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podobny apel do władz województwa podlaskiego wystosowali także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu łomżyńskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę