Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Koncertowy weekend na Muszli podczas Dni Łomży 2017

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic z województwa podlaskiego oraz ościennych, na nasz koncert rockowy, który odbędzie się w sobotę o godzinie 17. w ramach Dni Łomży na Muszli przy ulicy Zjazd – zaprasza Jolanta Baranowska, wokalistka energetycznej, dynamicznej i lubianej za poziom muzyczny i poczucie humoru grupy Holy Water z Łomży. Wcześniej od godz. 16. będzie występować duet łomżyńskich gitarzystów RY, natomiast potem od godz. 18. duet elektroniczny Funkasanki: śpiewającej pianistki Anny Kaptór i perkusisty Przemka Starachowskiego. W sobotę gwiazda wieczoru to Stachursky Dance Project od godz. 20., zaś w niedzielę na Muszli wystąpią dzieci z MDK DŚT i Zenon Martyniuk z Akcentem.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprosił po raz pierwszy od niepamiętnych lat na 2-dniowe Dni Łomży 2017, zorganizowane z pomocą firmy JBB. W sobotę od godziny 16. wystąpią RY, czyli wirtuozi gitary: Jan Yaniu Górski z zespołów: The BL Blues Band (wokalista Mariusz Brzostowski) i Smoothni (wokalista Eryk Mroczko) oraz Robert Wieczorek, śpiewający lider również rockowego bandu Polityka. Taka reprezentacja składu RY zapowiada mocną dawkę finezyjnego i oryginalnego rocka. Na całkowicie autorski repertuar nastawia się natomiast grupa Holy Water, słynąca z solówek Bernarda Krasuskiego, natchnionego jak w epoce Led Zeppelin, Deep Purple i Uriah Heep. - Warto nas posłuchać, ponieważ jesteśmy z Łomży, zagramy całkowicie na żywo, bez komputerów i mini disców i tworzymy utwory w odmiennej stylistyce niż discopolowa – zachęca Jolanta Baranowska, zwana łomżyńską Janis Joplin, ze względu na bardzo silny i charakterystyczny wokal i umiejętność ciekawej interpretacji jej autorskich tekstów dla Holy Water, emanujących rozległą balladową frazą. Śpiewaczce towarzyszy zespół w składzie: Bernard Krasuski, gitara, Sławomir Trzcinka, bas, Paweł Czerwonko, perkusja. Zagrają hitowe utwory z płyty „Mania wolności” i z drugiego krążka, którego premiera spodziewana jest po wakacjach jesienią oraz z nowego materiału, przygotowywanego na trzecią płytę. Dwie piosenki wprost nawiązują do 1000-letniej Łomży, jak o braku bluesa w mieście i pociągu, leniwie wyruszającym z małej stacyjki, po której ślad i słuch pod koniec XX w. zaginął...

Funkasanki i Stachursky, eMDeK i Martyniuk
Po Funkasanki spodziewamy się około godz. 18. wszystkiego, co najlepsze w tradycji nowocześnie zagranej muzyki elektronicznej, gdzie klawisze i efekty dźwiękowe przeplata charyzmatyczny głos Anny Kaptór. Duet pewnie zaprezentuje nagrania z debiutanckiej płyty, jeszcze pachnącej tłocznią. Natomiast o godz. 19. na wielkiej scenie Muszli pojawi się i zagra skrzypek Maestro Chives, czyli białostoczanin Marcin Roszkowski. Słowo „skrzypek” nie oddaje tu nawet w części żywiołowego połączenia muzyki klasycznej z nutą klubową, w rytm której podrygują bywalcy młodzieżowych dyskotek XXI wieku. Entuzjazm, przełamywanie schematów i barier pomiędzy muzyką klasyczną a nowoczesną z parkietów, wprawią w taneczny nastrój do godz. 20., gdy wystąpi Stachursky Dance Project. Autor i wykonawca przebojowych piosenek, obdarzony niskim i dźwięcznym głosem, doda animuszu oraz radosnego rwetesu pierwszego dnia Łomży na stokach skarpy przy Hotelu Gromada.
Drugi dzień koncertowego weekendu zacznie się w niedzielę o godz. 14. na bulwarze nad Narwią. Przy Porcie Łomża rodzinne i towarzyskie grillowanie odbywać się będzie do godz. 16., po czym miejska impreza przeniesie się znów na Muszlę, gdyż tam królować będzie Słoneczna Estrada. To inicjatywa Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. - W niedzielę między godz. 16. a 19. na słonecznej scenie wystąpi mnóstwo utalentowanych, dobrze wychowanych i kulturalnych łomżyńskich dzieci i nastolatków – zapewnia Magda Sinoff, chórmistrzyni i założycielka Studia Wokalnego eMDek. - To niezwykle rozśpiewane i roztańczone towarzystwo na pewno przypadnie do gustu i najmłodszym, i najstarszym. Zachęcam do przyjścia na Muszlę całymi rodzinami. Będą tańczyć: dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9, wychowankowie Ewy Karpińskiej, i tancerze B.K. Step Marka Kisiela. Zaśpiewają, m.in., laureatki regionalnego festiwalu Big Bit z mojego Studia Wokalnego eMDeK: Zuzanna Sawicka i Magdalena Głebocka, po godzinie 18., oraz wychowanki i wychowankowie Studia Piosenki PopArt Bernarda Karwowskiego i Klasa Trzecia B, dzieci Szkoły Podstawowej nr 7, których wychowawczynią jest Katarzyna Łebkowska. Będzie pogodnie i wesoło.
W jeszcze większa wesołość wprawi o godz. 19. Kabaret Łowcy B. Od godz. 20. Zenon Martyniuk z  Akcentem opanują Muszlę, kończąc symbolicznym akcentem discopolowym Dni Łomży 2017.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę