Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@

Chcą więcej pieniędzy na drogę Łomża - Śniadowo

Główne zdjęcie
Rafał Pstrągowski - wójt Śniadowoa, Grzegorz Palka z UG Nowogród, Piotr Kłys wójt Łomży, Andrzej Garlicki z-ca prezydenta Łomży, Krzysztof Kozicki wójt Piątnicy, Kazimierz Górski wójt Miastkowa i Janusz Nowakowski dyr. MPK Łomża (fot. UG Łomża)

Wójtowie i burmistrzowie powiatu łomżyńskiego wraz z reprezentującym prezydenta Łomżę zastępcą wysłali do Zarządu Województwa Podlaskiego stanowisko w którym wnioskują o zwiększenie środków w budżecie województwa oraz przystąpienie do modernizacji drogi Łomża – Śniadowo. To ich reakcja na unieważnienie przez PZDW przetargu na wyłonienie wykonawcy robót ze względu brak możliwości pozyskania dodatkowych środków na roboty budowlane, o czym informowaliśmy we wtorek.

Posiedzenie konwentu wójtów i burmistrzów powiatu łomżyńskiego odbyło się w środę w Urzędzie Gminy Łomża. Kwestia drogi  Łomża - Śniadowo była jednym z kilku poruszanych tematów. W przyjętym stanowisku samorządowcy zwracają uwagę na znaczenie tej drogi dla regionu. Przywołują wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku, które wskazują, że jest to droga, którą przejeżdża dziennie ponad 11 tysięcy pojazdów, czyli droga wojewódzka najbardziej obciążona ruchem w tej części kraju, oraz Regionalnego Planu Transportowego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020,  w którym wskazano na pilną potrzebę jej modernizacji. Ruch, głównie za przyczyną ruchu tranzytowego, jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców Konarzyc, mających swoje posesje przy drodze wojewódzkiej nr 677 – stąd jak przekazują samorządowy „szczególnie istotne jest wybudowanie odcinka, który będzie omijał miejscowość Konarzyce”.
Przypominają też, że już na początku procesu inwestycyjnego i projektowania drogi, Gmina Łomża i Gmina Śniadowo złożyły deklarację zrezygnowania z odszkodowania za nieruchomości gminne, które będą przejęte pod rozbudowę drogi – aby uczestniczyć w jakimś zakresie w zmniejszeniu kosztów tej inwestycji.
- Moim obowiązkiem jest pilotowanie tej sprawy – mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys, na którego zaproszenie zebrali się wójtowie i burmistrzowie.  - Inwestycje na drogach wojewódzkich 677 Łomża - Śniadowo i nr 645 Łomża – Nowogród mają strategiczne znaczenie nie tylko dla poprawy warunków życia mieszkańców, ale i rozwój regionu. 
Samorządowcy, którzy podpisali się pod stanowiskiem konwentu wyrażają nadzieję, że przedstawione argumenty „są wystarczające dla Władz Województwa do pochylenia się z jak największą troską o dobro nie tylko mieszkańców naszego regionu, ale i społeczności całego kraju i niezwłocznego przystąpienia do przebudowy tej drogi.”

zobacz: „Brak możliwości”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę