Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe światła i rondo na Al. Piłsudskiego

Jeszcze w tym roku miałaby zostać przebudowana Aleja Piłsudskiego na odcinku od Szosy Zambrowskiej do skrzyżowania z ul. Kazańską. Największą zmianą ma być budowa nowego ronda na wysokości zamkniętego dziś wjazdu na parking szpitala oraz budowa sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z Kazańską.

Rychłe zmiany na Piłsudskiego zapowiadał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki w odpowiedzi na interpelację. 
- Prace dotyczące zadania rozpoczęto pod koniec 2016 r., kiedy w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę projektu budowlanego firmę INKOM l Białegostoku – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta, w której wskazano, że umowny termin realizacji zakłada wykonanie przedmiotu zamówienia do 26.05.2017 r. - Po dostarczeniu przez Projektanta kompletu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę możliwe będzie rozpoczęcie procedury przetargowej na wykonanie zadania. Planujemy wyłonienie wykonawcy robót w postępowaniu przetargowym do końca września i wykonanie zadania do końca 2017 r.

Światła, rondo i nawrotka
W ramach usprawnień przewiduje się budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Kazańską wraz z korektą geometrii skrzyżowania. Łukasz Czech z ratusza wyjaśnia, że po realizacji tej inwestycji wyjazd z ulicy Kazańskiej będzie możliwy zarówno w prawą, jak i lewą stronę ul. Piłsudskiego.
Kolejnym elementem ma być budowa ronda na wysokości wyjazdu z parkingu szpitala i drogi wewnętrznej na osiedle. Dziś rano Łukasz Czech przekazał, że nie została podjęta ostateczna decyzja w sprawie tego, jak będzie wyglądało planowane rondo. Nie jest jeszcze także opracowany projekt organizacji ruchu dla odcinka ul. Piłsudskiego od ul. Kazańskiej do ul. Rycerskiej.
Wiadomo natomiast, że obecny wjazd na teren szpitala ma być pozostawiony tylko dla pojazdów uprzywilejowanych. 
Trzecim elementem usprawnienia ruchu ma być nawrotka na Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. Ma ona pozwolić kierowcą z pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych chcących jechać w kierunku osiedla Południe na zawrócenie bez konieczności wjazdu na skrzyżowanie z Szosą Zambrowską.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę