niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Nowe światła i rondo na Al. Piłsudskiego

Jeszcze w tym roku miałaby zostać przebudowana Aleja Piłsudskiego na odcinku od Szosy Zambrowskiej do skrzyżowania z ul. Kazańską. Największą zmianą ma być budowa nowego ronda na wysokości zamkniętego dziś wjazdu na parking szpitala oraz budowa sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z Kazańską.

Rychłe zmiany na Piłsudskiego zapowiadał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki w odpowiedzi na interpelację. 
- Prace dotyczące zadania rozpoczęto pod koniec 2016 r., kiedy w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę projektu budowlanego firmę INKOM l Białegostoku – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta, w której wskazano, że umowny termin realizacji zakłada wykonanie przedmiotu zamówienia do 26.05.2017 r. - Po dostarczeniu przez Projektanta kompletu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę możliwe będzie rozpoczęcie procedury przetargowej na wykonanie zadania. Planujemy wyłonienie wykonawcy robót w postępowaniu przetargowym do końca września i wykonanie zadania do końca 2017 r.

Światła, rondo i nawrotka
W ramach usprawnień przewiduje się budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Kazańską wraz z korektą geometrii skrzyżowania. Łukasz Czech z ratusza wyjaśnia, że po realizacji tej inwestycji wyjazd z ulicy Kazańskiej będzie możliwy zarówno w prawą, jak i lewą stronę ul. Piłsudskiego.
Kolejnym elementem ma być budowa ronda na wysokości wyjazdu z parkingu szpitala i drogi wewnętrznej na osiedle. Dziś rano Łukasz Czech przekazał, że nie została podjęta ostateczna decyzja w sprawie tego, jak będzie wyglądało planowane rondo. Nie jest jeszcze także opracowany projekt organizacji ruchu dla odcinka ul. Piłsudskiego od ul. Kazańskiej do ul. Rycerskiej.
Wiadomo natomiast, że obecny wjazd na teren szpitala ma być pozostawiony tylko dla pojazdów uprzywilejowanych. 
Trzecim elementem usprawnienia ruchu ma być nawrotka na Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. Ma ona pozwolić kierowcą z pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych chcących jechać w kierunku osiedla Południe na zawrócenie bez konieczności wjazdu na skrzyżowanie z Szosą Zambrowską.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0