Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Brakuje jeszcze kilku tysięcy wniosków

Na dzień 25 maja do Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR złożono ponad 76 tys. wniosków o płatności obszarowe, a to stanowi 94% uprawnionych do ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy wnioski mogą jeszcze składać, bo w tym roku, decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, termin składania wniosków został wydłużony do 31 maja.

Jak podaje ARiMR dziś biura powiatowe pracują normalnie – to znaczy do 15.30, ale jutro w Agencji jest pracująca sobota i wnioski o płatności bezpośrednie można będzie składać od godz. 8.00 do godz. 15.30. W ostatnich dniach maj biura mają wnioski przyjmować przez 14 godzin na dobę – czyli od 6. rano do 20. wieczorem. 
ARiMR przypomina, że kto nie zdąży złożyć wniosku w tym terminie będzie mógł zrobić to jeszcze do 26 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne rolnikowi dopłaty zostaną pomniejszone o 1 proc.

Agencja podaje też, do 25 maja wypłaciła w ramach płatności bezpośrednich za 2016 rok i z tytułu ONW wypłaciła rolnikom ok. 15 miliardów złotych, co stanowi 93,4 proc. puli środków przeznaczonych na ten cel. Zapewnia też, że rolnicy, którzy nie otrzymali jeszcze należnych im dopłat,  dostaną je do końca czerwca 2017 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę