Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Oszuści wyłudzili całe oszczędności

42 tysiące złotych straciła 81-letnia kobieta z Łomży, która dała się nabrać fałszywym wnuczce i policjantowi. Wczoraj po południu zadzwoniła do niej kobieta podając się za wnuczkę i płacząc mówiła, że miała wypadek i potrzebuje pomocy. Następnie słuchawkę przejął inny mężczyzna podający się za policjanta i powiedział, że jeśli babcia nie przekaże pieniędzy wnuczka będzie miała kłopoty.

Wystraszona 81-latka z Łomży przysłanemu przez oszustów kurierowi przekazała 42 tysiące złotych. Dopiero po jakimś czasie skontaktowała się z rodziną i wówczas uświadomiła sobie że została oszukana.  
Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 997.

Dodajmy, że niemal identyczne zdarzenie miało miejsce w środę w Suwałkach. Tam okradziona w ten sposób została 82-letnia kobieta, która przekazała kurierowi 11,5 tys. zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę