Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Do Sejmu dojeżdża pociągiem, ale bierze pieniądze na paliwo

Główne zdjęcie
Poseł Adam Andruszkiewicz

Pochodzący z Grajewa poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15 pobiera ryczałt na paliwo choć nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy. „Super Express” ujawnił, że w ubiegłym roku poseł wziął prawie 40 tys. zł na „kilometrówki” choć z Białegostoku, gdzie mieszka, do Warszawy na posiedzenia sejmowe, dojeżdża pociągiem.

Gazeta poprosiła posła o wyjaśnienia. Andruszkiewicz zapewnił, że działa zgodnie z prawem i ma umowę użyczenia samochodu. Wysłał dziennikarzom mail z dokumentem, ale według Super Expressu – o bardzo ogólnej treści i bez kwot. Po prośbie o wykaz delegacji polityk zakończył rozmowę.
„Pobierane przeze mnie zwroty za paliwo przysługują mi w pełni legalnie w ramach ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego i korzystam z nich na zasadach określonych w prawie” – tłumaczył dziennikarzom SE Andruszkiewicz.

zobacz: Se.pl - Poseł Kukiz'15 nie ma prawa jazdy ani auta, a wziął 40 tys. na paliwo!

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę