Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Jakie pytania nurtują przyszłych właścicieli domów jednorodzinnych?

Każdego czasem ponoszą emocje, które prowadzą do podejmowania decyzji w dość impulsywny sposób. Zdarza się przecież, że czegoś tak bardzo chcemy, iż decydujemy się na to trochę bez zastanowienia. Jednak częściej rozważamy wszystkie za i przeciw, a szczególnie przeciw, które czasem sprawiają, że mamy duże wątpliwości. Jak to wygląda w przypadku budowy swojego domu jednorodzinnego? Z jakimi pytaniami często się mierzymy?

 

Czy na pewno stać nas mnie taką inwestycję?

Oczywiście należy zastanowić się, czy na taką inwestycję mamy odpowiednie środki. Niektórym takie pytanie wydaje się dość oczywiste, jednak na pewno każdemu choć raz zdarzyło się przeliczyć ze swoimi możliwościami finansowymi. Gdy bardzo czegoś pragniemy, to mamy tendencje do mówienia, że jakoś to będzie i na pewno sobie poradzimy. Czasem faktycznie się udaje, lecz czasami bywa i tak, że niestety nie wychodzimy z takiego zdarzenia obronną ręką. W przypadku tak dużego obciążenia finansowego, którym jest budowa domu, musimy szczególnie uważać na tego typu kwestię. Ewentualne błędne decyzje wynikające ze złych kalkulacji, mogą nas dużo kosztować i być nauczką na całe życie.

Czy mam czas na dodatkowe obowiązki?

Wielu osobom wydaje się, że własny dom to same przyjemności. Faktycznie mieszkanie na dużej przestrzeni, dostęp do ogrodu, większa prywatność niż w bloku, to duże plusy. Jednak własny dom to także szereg obowiązków. Zastanówmy się dobrze czy mamy na tyle czasu i chęci, aby zająć się domem. Sprzątania, czy prac wokół domu jest znacznie więcej, aniżeli w przypadku mieszkania w bloku. Niektórzy o tym zapominają, a później nie są zadowoleni z tego, że w wolną sobotę nie mogą sobie po prostu odpocząć, tylko muszą skosić trawę przed domem, albo przyciąć żywopłot. Zajmowanie się domem i ogrodem trzeba po prostu lubić.

Czy potrafię poradzić sobie bez wspólnoty mieszkaniowej?

Mieszkając w domu jednorodzinnym, nie możemy liczyć na spółdzielnię mieszkaniową. Musimy sami planować remonty, wydatki i radzić sobie z ewentualnymi usterkami. Mieszkając w bloku mamy wspólnotę mieszkaniową, dzięki której nie trzeba się martwić wieloma kwestiami. Na pewno nie do końca doceniamy taką sytuację, kiedy mamy z nią do czynienia na co dzień, jednak wyprowadzka z bloku może dać nam odczuć, że od tej pory jesteśmy skazani na siebie.

Niektórzy pomyślą, że powyższe kwestie zniechęcają do budowy własnego domu, ale inni popatrzą na to z kompletnie innej strony. Przecież jeśli zaplanujemy dobrze wszystkie wydatki, to nie mamy się czego bać. Natomiast zajmowanie się domem i ogrodem może dawać dużo satysfakcji. Z kolei brak wspólnoty mieszkaniowej sprawia, że nikt nas nie ogranicza, gdy chodzi o różne decyzje. Wiele osób przed nami wcieliło w życie swoje dobrze przemyślane plany i są oni z tego powodu bardzo zadowoleni. Dlatego wszyscy, którzy już podjęli decyzję, nie powinni zwlekać i zajrzeć na domoweklimaty.pl w poszukiwaniu swojego wymarzonego projektu domu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę