Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

PIRol chcę wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

- Tegoroczna wiosenna aura nie sprzyja pracom polowy. Wymarznięcia i podtopienia sprawiają, że rolnicy muszą dokonywać weryfikacji zasiewów, a tym samym wstrzymują się z ostatecznym złożeniem wniosków od dopłaty bezpośrednie – twierdzi Grzegorz Leszczyński prezes Podlaskiej Izby Rolniczej i apeluje do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Zgodnie z prawem rolnicy takie wnioski powinni złożyć do powiatowych biur ARiMR do 15 maja – czyli najbliższego poniedziałku. Wniosek może być także złożony później – przez kolejne 25 dni, jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia płatności są obniżane o 1%.
Prezes PIRol twierdzi, że w tym roku sytuacja rolników spowodowana aurą jest także wyjątkowa, że rolnicy zajęci pracą w polu nie mają czasu na złożenie wniosków, dlatego prosi ministra rolnictwa o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
- Mamy świadomość, że zmiany terminu mogą wiązać się z wzmożoną pracą administracyjną Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dlatego proponujemy rozważyć czy nie dokonać zmiany terminu przyjmowania wniosków na stałe, ustanawiając go od 1 kwietnia do 31 maja danego roku – napisał w liście do ministra Krzysztofa Jurgiela.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę